داک شارژ بی‌سیم با فن خنک کننده ؛ پتنتی دیگر از سامسونگ!

اسنادی که به تازگی توسط سازمان جهانی مالکیت فکری منتشر شده‌اند، حکایت از این دارند که سامسونگ پتنت داک شارژ بی سیم با فن خنک کننده را ثبت کرده است.

بر اساس طرح‌هایی که در این اسناد منتشر شده‌اند، به لطف بهره مندی از شارژ بی سیم، با این داک دیگر نیازی به اتصال موبایل به کابل نخواهید داشت. اما این پتنت به همین جا ختم نمی‌شود، بلکه موضوع جالب توجه تر در این بین، فن خنک کننده ای است که برای این داک در نظر گرفته شده است.

در این فن سوراخ هایی به صورت مدور قرار گرفته‌اند، بر اساس اطلاعات منتشر شده در سند مرتبط با این پتنت سامسونگ، به نظر می‌رسد نقش این فن خنک کننده، انتقال هوای اطراف به پشت موبایل باشد، به این ترتیب این فن خنک کننده مانع از افزایش دمای بیش از حد موبایل هوشمند در هنگام شارژ خواهد شد. بازوهای نگه دارنده گوشی نیز به گونه‌ای تعبیه شده‌اند که برای تلفن‌های هوشمند بزرگتر از گلسی اس هم مناسب باشد.

داک شارژ بی سیم با فن خنک کننده

داک اتصال DeX Pad از جمله لوازم جانبی جدید است که تصاویر آن پیش از این منتشر شده بود و امکان اتصال موبایل به یک نمایشگر خارجی و دیگر ابزارهای جانبی را فراهم می‌‌کند. این داک همانند DeX Station است که یکی از لوازم جانبی‌ای بود که سال گذشته به همراه گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس عرضه شد.

.

منبع: androidheadlinesارسال نظر