همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

شکایت بلک بری از تعدادی از شبکه های اجتماعی ؛ علت چیست؟

شکایت بلک بری از تعدادی از شبکه های اجتماعی خبر ساز شد. این شرکت رسما از اینستاگرام، فیس بوک و واتس اپ شکایت کرد.

به گزارش تکراتو، شرکت بلک بری از تعدادی از شبکه های اجتماعی شکایت کرده است. این شرکت کانادایی رسما از اینستاگرام، فیس بوک و واتس اپ به دلیل سرقت حق امتیاز و اختراعاتش شکایت کرده است.

شرکت بلک بری در این شکایت ادعا کرده استکه شرکت مادر فیس بوک که اپلیکیشن‌های اینستاگرام و و اتس اپ را هم در اختیار دارد، از بسیاری از پتنت‌ها، حق امتیازات و اختراعات متخصصان بلک بری سوءاستفاده کرده‌ و سعی داشته اند تا این اختراعات را برای نخستین بار در شبکه‌های اجتماعی به نام خودشان ثبت کنند.

جزئیات شکایت بلک بری از تعدادی از شبکه های اجتماعی

بلک بری در مدت زمان فعالیت خود، حدود ۴۰ هزار حق اختراع را به ثبت رسانده است. این شرکت از این طریق توانسته درآمد و سود هنگفتی به جیب بزند. این شرکت اکنون ادعا کرده که فیس بوک و شرکت‌های زیر مجموعه آن از این حق اختراعات بخصوص در ارتباط با پیام‌های ورودی و tag‌ کردن نام افراد در تصاویر منتشر شده، به طور غیرقانونی سوءاستفاده کرده و در این باره علیه این سه غول شبکه‌های اجتماعی اقامه دعوی کرده است.

بلک بری شکایت خود را به دادگاه فدرال ایالات متحده آمریکا در شهر لس آنجلس تحویل داده و منتظر است تا حق خود را از فیس بوک و سایر شرکت‌های تابعه پس بگیرد. لازم به ذکر است که شرکت بلک بری پس از رکود و افت شدیدی که در میزان فروش گوشی‌های هوشمند خود در بازارهای جهانی تجربه کرد، با شرکت تی سی ال چین قرارداد مشارکت و همکاری در زمینه گوشی‌های هوشمند را امضا کرد.

.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر