تاثیر سرمایه گذاری بخش خصوص در رشد کسب و کارهای استارتاپی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در مورد رشد کسب و کارهای استارتاپی سخن گفت و ادامه داد که بخش خصوصی می توانند در این زمینه نقشی مهم داشته باشند.

به گزارش تکراتو، سورنا ستاری اعلام نمود که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بر روی کسب و کارهای استارتاپی و دانش‌بنیان می تواند موجبات شکل‌گیری و رونق آنها را فراهم کند و در توسعه اقتصاد، کسب‌وکار و اشتغال فارغ‌التحصیلان جوان نیز نقش داشته باشد.

رشد کسب و کارهای استارتاپی با سرمایه گذاری بخش خصوصی

سورنا ستاری در مراسم افتتاح پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بر روی ایده‌های نوآورانه دانشگاهیان به عنوان شیوه جدید توسعه اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی اشاره کرد و رشد کسب و کارهای استارتاپی را مورد توجه قرار داد. به گفته وی سرمایه‌گذاری دولتی برای مدیریت، توسعه و پیشرفت کسب و کارها اثرگذار نخواهد بود و حضور بخش خصوصی می تواند در این زمینه مفید باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهو، رشد فزاینده واحدها و مراکز فناور اطراف محیط دانشگاه صنعتی شریف را نشان‌دهنده توسعه کسب و کارهای برآمده از دل دانشگاه‌ها دانست و اعلام کرد که در محوطه پیرامونی دانشگاه بیش از 320 شرکت فناور و دانش‌بنیان مستقر هستند که بیش از 6هزار نفر در این شرکت‌ها  اشتغال مستقیم دارند.

حضور 10 واحد فناور در پارک علم و فناوری شریف

در ادامه، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری شریف دیدن کرد. این 10 واحد در حوزه‌های محصولات پوشیدنی ضد امواج، تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات، نانوفناوری، سلامت الکترونیک و… فعالیت می‌کنند.

.

منبع: isnaارسال نظر (1 نظر)

    سرمایه گذاری در بخش خصوصی اگر منجر به سو استفاده از مردم و مشتریان نشه بسیار خوب هست

    0

    0
    پاسخ