کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اولین دستگاه خودکار فروش خودرو در چین توسط علی‌بابا افتتاح شد!

خودروساز بزرگ آمریکا یعنی فورد و غول تجارت الکترونیک چین یعنی گروه علی‌بابا، اولین دستگاه خودکار فروش خودرو را در گوانژو افتتاح کردند.

به گزارش تکراتو، در سال ۲۰۱۷ بود که فورد و علی‌بابا با هم یک قرارداد مشارکت ۳ ساله امضا کردند. این قرارداد به خودروساز آمریکایی اجازه می‌داد از فرصت‌های خرده‌فروشی جدید متنوعی بهره‌مند شود که شامل پیش‌فروش‌ها، رانندگی‌های آزمایشی، لیزینگ‌ها و غیره از طریق تی‌مال بود. البته این اولین بار نیست که علی بابا به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن موبایل، خودرو می‌فروشد. ۲ سال قبل، نیز مازراتی، ۱۰۰ خودروی خود را در ۱۸ ثانیه از طریق بخش فروش سریع تی‌مال، به فروش رساند.

آرون گروپس

ویژگی های دستگاه خودکار فروش خودرو

این دستگاه دارای ۵ طبقه است و ۴۲ خودرو از مدل‌های مختلف را در خود جا داده است. این دستگاه به خریداران آینده‌گرا اجازه می‌دهد از طریق پلت‌فرم خریدِ آنلاین علی‌بابا، تی‌مال، خودروی مورد نظر خود را دیده، آن را به صورت آزمایشی برانند و سپس خرید کنند.

این دستگاه فروش خودکار خودرو ، از ۲۳ آوریل به روی عموم باز خواهد بود و خریداران قادر خواهند بود تا قبل از هرگونه خرید از یک دوره ۳ روزه رانندگی آزمایشی با خودروی خود بهره مند شوند. نام‌نویسی برای خرید به صورت کاملا الکترونیکی و از طریق اپلیکشن موبایلی تی‌مال یا تائوبائو، انجام می‌شود.

روال خرید خودرو از دستگاه خودکار فروش خودرو

وقتی که خریدار خودروی موردنظر خود را انتخاب می‌کند، یک عکس سلفی به نرم‌افزار می‌فرستد تا مشخص شود که او تنها فردی است که می‌تواند خودرو را تحویل بگیرد. سپس به صورت الکترونیکی سپرده را پرداخت می‌کند و زمانی برای دریافت خودرو تعیین می‌کند که همه این‌ها از طریق همین اپلیکیشن انجام می‌شود. درصورتی که خریدار از انتخاب خود راضی نباشد می‌تواند خودروی دیگری را دریافت کند.

.

منبع: rt

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر