کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

استخدام مدیر هوش مصنوعی گوگل توسط اپل؛ تلاش برای بهبود سیری

اپل مدیر هوش مصنوعی گوگل را برای بهبود عملکرد سیری استخدام کرد. وی مدیر بخش جستجو و هوش مصنوعی  گوگل بوده است.

اپل در تلاش است تا بتواند خود را با فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی که به سرعت در حال پیشرفت است، همگام کند. استخدام این متخصص بیش از پیش به توسعه فناوری هایی از جمله بینایی کامپیوتری و پردازش زبان های طبیعی برای اپل کمک می کند.

آرون گروپس


بیشتر بخوانید: اپل آی او اس ۱۱.۴ را تایید کرد؛ آشنایی با تغییرات این نسخه جدید!


استخدام مدیر هوش مصنوعی گوگل

جان گیاناندری (John Giannandrea) مدیر بخش جستجو و هوش مصنوعی گوگل به تازگی به اپل پیوسته تا به توسعه هر چه بهتر دستیار هوشمند سیری کمک کند. گیاناندریا متخصص یادگیری ماشین است و تنها یک روز پیش از اینکه به اپل بپیوندد، با جف دین در گوگل جایگزین شده بود. گیاناندریا از سال 2010 در گوگل مشغول به کار بود.

بنابر گزارش ها گیاناندریا مستقیماً توسط تیم کوک به سمت رهبری استراتژی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی اپل منصوب شده است. به نظر می رسد اپل قصد دارد از محقق تازه استخدام شده، به منظور توسعه و بهبود کارکردهای دستیار صوتی هوشمند سیری بهره ببرد و کارایی آن را افزایش دهد.

تلاش برای بهبود عملکرد سیری

در حال حاضر کارایی سیری در سطح پایین تری نسبت به دستیار هوشمند گوگل قرار دارد و حتی در زمینه یکپارچه سازی با گجت های خانه های هوشمند نیز از دستیار صوتی الکسای آمازون ضعیف تر است.

بسیاری از متخصصان حوزه صنعت اعتقاد دارند که عقب ماندن اپل در حوزه فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی نسبت به سایر رقبا، به دیدگاه مثبت این کمپانی به حریم خصوصی کاربران و نحوه جمع آوری اطلاعات آنها باز می گردد و این ایدئولوژی قابل ستایش است.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: theverge

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر