او ام پی فینکس

خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

منظور از تولید محتوا چیست و چگونه محتوایی مناسب تولید کنیم؟

منظور از تولید محتوا چیست ؟ آیا با روش های تولید محتوا آشنایی دارید؟ چگونه محتوایی با کیفیت و مناسب تولید کنیم که در بازدید سایت تاثیر داشته باشد؟

تولید محتوای با کیفیت برای یک سایت باعث می شود تا رتبه وبسایت به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص می دهند و همیشه سعی دارند تا بلاگ نویسان و افراد با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند. در واقع وبلاگ نویسان نیز باید محتوایی مناسب با کسب و کار را تولید کنند. فراموش نکنید که محتوای شما با مخاطب حرف می زند، پس باید جذاب و با کیفیت باشد.

مستر بلیط


بیشتر بخوانید: تفاوت تبلیغات همگن و بازاریابی محتوایی در چیست؟


محتوا چیست؟

منظور از تولید محتوا چیست

محتوا در واقع همان چیزی است که باعث انتقال اطلاعات و تجربه‌ها می شود. این اطلاعات و تجربه‌ها به وسیله ی ابزارها و روش‌هایی، از منبع به مقصد که کاربر است، منتقل می شوند. محتوا همه‌جا حضور دارد، در اینترنت، تلویزن، رادیو، دیسک‌ها، ذخیره‌کننده‌ها، کتاب‌ها، مجله‌ها، تابلوهای شهری دیجیتال و غیردیجیتال، رویداد، سخن‌رانی‌ها و بسیاری موارد دیگر. پس باید گفت که محتوا یک ضرورت غیرقابل انکار است.

بررسی انواع محتواهای موجود در وب

 • اینفوگرافیک
 • Meme
 • ویدیو
 • راهنما و مطالب آموزشی
 • نقد و بررسی کتاب
 • پست نظرسنجی
 • بررسی محصول
 • لیست های مختلف
 • صفحات لینکی
 • پادکست

منظور از تولید محتوا چیست ؟

تولید محتوا چیست

حتما تاکنون این سوال نیز برای شما پیش آمده است که منظور از تولید محتوا چیست ؟ تولید محتوا در واقع توانایی و قابلیتی است که جدیدا بسیاری از شرکت های طراحی وب و شرکت هایی که به طور اختصاصی محتوای سایت را تامین می کنند به آن مشغولند. در واقع یکی از مهم‌ترین روش‌های جذب مخاطبان به یک سایت، تولید محتوایی جذاب مطابق با اصول سئو است. نباید فراموش کرد که تولید محتوای سایت در صورتی که با کیفیت باشد و اصول فنی و لازم در تولید آن رعایت شده باشد، باعث به دست آوردن رتبه ای بالا توسط گوگل می شود.


بیشتر بخوانید: عنوان مطالب شما ۸۰ درصد پیام برند شماست


برای اینکه تولید محتوا به درستی انجام گیرد بهتر است از افراد متخصص و مترجم ها در این مورد استفاده شود تا محتوای تولید شده ناب و با کیفیت باشد. محتوای تولید شده ترکیبی از مطالب، تصاویر، فایل های قابل دانلود، دیتابیس و… است.

چگونه محتوایی مناسب تولید کنیم؟

در اینجا، اینکه تولید محتوا چیست و چگونه می توان محتوایی مناسب تولید کرد را بررسی خواهیم نمود. فراموش نکنید که تولید یک محتوای مناسب برای سایت شما بسیار اهمیت دارد. در ادامه با راه هایی برای تولید محتوای با کیفیت و مناسب آشنا می شوید. این تکنیک ها را به خاطر داشته باشید

 1. داشتن ایده برای تولید محتوا
 2. تهیه کردن لیستی از کلمات کلیدی
 3. استفاده از ابزارهای تولید محتوا
 4. نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب
 5. چک کردن محتوای وبسایت های رقیب
 6. در نظر داشتن نیاز کاربران
 7. دقت در موضوع مورد نظر
 8. بررسی موضوع با مطالعه چندین مقاله
 9. داشتن لیستی از مقالات تولیدی خود
 10. تولید مقالات آموزشی
 11. افزایش ترافیک از طریق تولید محتوا
 12. بیان رازها و افسانه های کسب وکار خود
 13. رعایت تکنیک های سئو
 14. رعایت نکات نگارشی در تولید محتوا
 15. نوشتن مطالب طولانی
 16. استفاده از متا تگ توضیحات
 17. استفاده درست از کلمات کلیدی
 18. استفاده از لینک داخلی بین صفحات وب سایت

بیشتر بخوانید: چطور بازاریابی محتوایی انجام دهید هنگامی که محتوای شما کم است؟


در تولید محتوا چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

تولید محتوا چیست ؟

چون تولید محتوایی با کیفیت بسیار مهم است، برای تولید آن رعایت تمامی نکات و اصول لازم ضروری است. در ادامه به تعدادی از نکات مهم اشاره می شود:

 • انتخاب یک موضوع مناسب
 • نحوه ارائه محتوا
 • استفاده از جذابیت های بصری و گرافیگی
 • بررسی نیازها و بازخوردها
 • افزایش مطالعات در زمینه کاری

تأثیرات تکنولوژی بر روی تولید محتوا چیست ؟

فناوری‌های تولید و انتقال رسانه، می‌توانند قالب‌ها و انواع محتوا را با نوآوری، ترکیب و تغییر دهند. این امر باعث تامین نیازهای جدید برای مخاطبین مختلف می شود. به عنوان مثال اینفوگرافیک نوعی رسانه جدید است که محتوای متنی و تصویری را با هم ترکیب کرده و به مخاطب منتقل می‌کند.

گاهی در خلال همین تغییرات و توسعه‌ها، ارزش‌های مهم و بزرگی برای محتوا ایجاد می‌شود. بنابران تغییر در فناوری، تأثیرات مهمی بر روی محتوا دارد تا حدی که سودمندی محتوای منتقل شده، ممکن است فقط چند ساعت یا چند روز دوام داشته باشد و پس از آن، محتوا کارآمد و سودمند نباشد.

در دنیای امروز، تأکیدی که بر سرعت انتشار محتوا، نحوه استفاده مجدد و اقتباس از محتوا، در دسترس بودن محتوا در گستره‌ای وسیع و مواردی از این دست وجود دارد، از تأکید بر تولید محتوای جدید پیشی گرفته اند. یعنی برای مؤلفین و ناشران یک محتوای اصیل و بکر، اهمیت انتشار گسترده و سریع محتوا، بیش از اهمیت این موضوع است که محتوا فقط تولید شود.

نکته مهم دیگر اینکه محتوایی که تولید شود، اما در سطح وسیع منتشر و دیده نشود، کارآمد نیست. به همین دلیل است که می‌بینیم برخی از شرکت‌هایی که سابقاً بر روی انتشار کتب فعالیت می‌کردند، اکنون بر روی پایگاه‌های دادهٔ غول‌آسا و پرتال‌های اطلاع‌رسانی عظیم و انتشار محتوا در وب فعالیت می‌کنند تا محتوای موجود در منابع متعدد را از طریق کانال‌های ارتباطی و رسانه‌های نوین، به سرعت در اختیار انبوه مخاطبان در سراسر دنیا، بگذارند.

.

گردآوری: تکراتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر