فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

معاون دادستان کل کشور: فیلتر فیلترشکن ها به اراده ی نظام بستگی دارد!

معاون دادستان کل کشور اعلام نمود که فیلتر فیلترشکن ها در کشور بعد از فیلتر تلگرام، براساس یک برنامه ریزی قبلی در حال اجراست.

به گزارش تکراتو، عبدالصمد خرم آبادی اعلام نموده است که فیلتر فیلترشکن ها در دستور کار قرار دارد و و نظام هر زمان اراده کند می تواند فیلتر شکن ها را کاملا مسدود کند. وی ادامه داد که این روند تدریجی فیلترینگ فیلترشکن ها براساس یک برنامه قبلی در حال انجام است.

اجرای برنامه ی تدریجی فیلتر فیلترشکن ها

دکتر عبدالصمد خرم آبادی در کانال خود در پیام رسان سروش نوشت که مسدود سازی تلگرام به طور موفقیت آمیز طبق برنامه پیش می رود. وی ادامه داد که فیلتر و مسدود سازی قسمتی از تلگرام، باعث سقوط فاحش رتبه تلگرام در ایران و همچنین سایر کشورهای جهان شده است. وی در ادامه به نمودار سایت الکسا اشاره کرد و اعلام نمود که براساس این منحنی سقوط ناگهانی و آبشاری رتبه تلگرام مشخص است. در مدت چند روز رتبه telegram.me صد پله در ایران و ده ها پله در جهان سقوط داشته است.

خرم آبادی ادامه داد که چون تصمیم بر این بوده که انتقال مردم به پیام رسان های داخلی به آرامی صورت گیرد، هنوز برخی از نسخه های فارسی  تلگرام مسدود نشده اند و هنوز مبارزه جدی با فیلترشکن ها هم انجام نشده است. به گفته وی تنها در اولین مرحله از اجرای فیلترینگ تلگرام، بازدیدهای تلگرام کاهش یافته است.

به گفته وی فیلتر فیلترشکن ها یک برنامه از پیش تعین شده بوده که نظام هر زمانی که اراده کند می تواند به صورت کامل فیلترشکن ها را فیلتر کند. وی اضافه کرد که توانایی فنی نخبگان سایبری نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی فوق تصور است و ادامه داد که هنوز از توانایی این نیروها برای مبارزه با فیلترشکن ها استفاده نشده است.

.

منبع: mehrnews

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    کشورهای اروپایی وامریکایی و اسیا شرقی در اقتصادو تکنولژی رقابت میکنند کشورما هم بستن دهان ملت رقابت میکنند ان هم باشعار استغلال آزادی

    پاسخ