کمپانی مایکروسافت قصد تصاحب گیت هاب را دارد

کمپانی مایکروسافت قصد تصاحب گیت هاب را داردمایکروسافت در این چند وقت مذاکراتی را با مسئولان پلتفرم توسعه نرم افزار گیت هاب انجام داده و به نظر می‌رسد که به فکر خرید این کمپانی باشد.

به گزارش تکراتو، گیت هاب یک سرویس توسعه و میزبانی برای پروژه های نرم افزاری اختصاصی و منبع باز است که در سال ۲۰۱۵ ارزش آن حدود ۲ میلیارد دلار برآورد شد. اکنون مایکروسافت قصد دارد تا این کمپانی را تصاحب کند اما به نظر می رسد که باید برای خرید آن ۵ میلیارد دلار بپردازد.

گیت هاب که یک شرکت خصوصی است، بیش از ۲۳ میلیون کاربر دارد که ۲۰۰ میلیون درآمد را از طریق فروش حق اشتراک به دست می آورد. چیزی حدود ۱۱۰ میلیون دلار از کل این درآمد از طریق ۱.۵ میلیون سازمانی به دست آمده که از محصولات این شرکت بهره می برند.

تصاحب گیت هاب توسط مایکروسافت

مذاکرات مایکروسافت و گیت هاب ، ابتدا به منظور سرمایه گذاری مشترک ۳۵ میلیون دلاری صورت گرفته اما تا خرید گیت هاب پیش رفته است. بنابراین فعلا معلوم نیست که آیا مایکروسافت گیت هاب را تصاحب می‌کند و یا فقط قصد سرمایه گذاری دارد. گیت هاب قیمتی برای فروش پیشنهاد کرده که خیلی بالاتر از انتظار مایکروسافت بوده است.

به نظر می رسد که خرید گیت هاب اهمیت زیادی برای ردموندی ها داشته باشد زیرا دروازه جدیدی را برای ارتباط با توسعه دهندگان نرم افزار و استفاده از توانایی های آنها برای شکوفایی هرچه بیشتر پلتفرم های مختلف مایکروسافت از جمله Azure فراهم می‌کند.

.

منبع: cnbc

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر (1 نظر)

    امیدوارم این اتفاق نیفته. مایکروسافت شرکت تجاری و تقریبا اکثر محصولاتش سورس بسته هست و کار تخصصیش چیز دیگریست. اگر گیت هاب که مملو از پروژه های اپن سورس به مایکروسافت منتقل بشه احتمالا از این همه کاربر برای اهداف خودش استفاده میکنه و اون محیط قبلی شاید همون قبلی نمونه.

    0

    0
    پاسخ