coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

حفاظت از حریم خصوصی کاربران در مرورگر سافاری

مرورگر سافاری در دو سیستم عامل iOS 12 و macOS موهاوی، قرار است قابلیت های تازه ای برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران داشته باشد.

به گزارش تکراتو، اپل تصمیم به حفاظت از حریم خصوصی کاربران دارد و با شرکت هایی که اطلاعات کاربران را پایش می کنند اعلان جنگ کرده است. مرورگر سافاری در دو سیستم عامل iOS 12  و macOS موهاوی قرار است قابلیت های تازه ای برای محافظت از حریم کاربران داشته باشد.

حفاظت از حریم خصوصی کاربران توسط اپل

اپل سال گذشته خبر از توقف سیستم های پایش کوکی داد تا کاربر دائماً شاهد تبلیغات آن در هر سایتی نباشد. هدف گذاری بعدی اپل، به بخش کامنت ها و دکمه های اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مربوط است. کرگ فدریچی در جریان WWDC 2018 تشریح کرد که می توان از دکمه اشتراک گذاری سایت هایی مثل توییتر، فیسبوک یا هر شبکه اجتماعی دیگر برای پایش فعالیت های کاربر استفاده کرد؛ چه دکمه لایک را فشرده شده باشد و چه کامنتی گذاشته شده باشد و چه خیر. فدریچی می گوید از امسال، این شیوه از پایش نیز متوقف خواهد شد.

هنگامی که یک صفحه در سافاری بارگذاری شود که دارای کامنت باکس یا دکمه اشتراک گذاری باشد، مرورگر اپل هشداری در بالای صفحه نشان می دهد. اپل می گوید بلاک کردن این گزینه ها میزان اطلاعات سایت به سایتی که از فعالیت های کاربر جمع آوری می شود را به شکل چشمگیری کاهش می دهد.

برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران ، تمرکز بزرگ سافاری روی macOS موهاوی و iOS 12 است. این موضوع به صورت خاص بعد از رسوایی فیسبوک و کمبریج آنالیتیکا اهمیت پیدا کرده و اپل با ارائه این قابلیت در حال به دست آوردن اعتماد کاربران است.

سافاری از این پس اطلاعاتی بسیار ابتدایی و ساده از تنظیمات سیستم کاربر به سایت ها ارائه می کند و با این کار  باعث می شود اطلاعات کمتری درباره کاربران جمع آوری شود.

.

منبع: SlashGear

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر