خرم آبادی: درخواست رفع فیلتر توییتر رد و بایگانی شد!

دبیرکارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام نمود که درخواست رفع فیلتر توییتر قابل طرح در جلسه کارگروه تعیین مصادیق نیست.

به گزارش تکراتو، چندی پیش ۶ نفر از اعضای کابینه که عضو شورای عالی فضای مجازی و کارگروه تعیین مصادیق جرایم رایانه‌ای بودند، در نامه‌ای به رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور خواهان رفع فیلتر توییتر و یوتیوب و برخی دیگر از شبکه‌های اجتماعی شدند. اما این درخواست بی نتیجه ماند و توییتر رفع فیلتر نشد.


بیشتر بخوانید: آیا رفع فیلترینگ یوتیوب و توییتر واقعیت دارد؟


دیروز که خبر فیلتر شدن اینستاگرام منتشر شد، وزیر ارتباطات آن را راهی برای انحراف افکار عمومی از مطالبه گری دانست و در ادامه در مورد رفع فیلتر توییتر سخن گفت و ادامه داد که رفع فیلتر توئیتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ قرار دارد.

رد درخواست رفع فیلتر توییتر

دکتر عبدالصمد خرم آبادی، دبیرکارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، در کانال شخصی خود در پیام رسان سروش نوشته است:

موضوع رفع فیلتر شبکه آمریکایی توییتر قابل طرح در جلسه کارگروه تعیین مصادیق نیست.

دادستان محترم کل کشور طی نامه ای در تاریخ دوم اردیبهشت ماه سال جاری در پاسخ به تقاضای کتبی وزیر ارتباطات اعلام نمود طرح موضوع رفع فیلتر توییتر در کارگروه تعیین مصادیق مغایر موازین قانونی است. لذا این درخواست در همان تاریخ بایگانی شد.


بیشتر بخوانید: طرح فیلتر اینستاگرام برای انحراف افکار عمومی از مطالبه گری


به نظر می رسد که اعلام این خبر در کانال شخصی خرم آبادی در واکنش به صحبت های دیروز وزیر ارتباطات در مورد رفع فیلتر توییتر باشد.

اینکه توییتر رفع فیلتر می شود یا نه هنوز مشخص نیست و باید منتظر بود.

.

منبع: mehrnews

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر