رونمایی سونی از مینی کنسول پلی استیشن کلاسیک

کمپانی سونی به صورتی غافلگیرکننده از مینی کنسول پلی استیشن کلاسیک خود رونمایی کرد. قیمت این کنسول 99 دلار اعلام شده است.

به گزارش تکراتو، مینی کنسول پلی استیشن کلاسیک در واقع ورژن مینی نخستین پلی استیشن بوده و قرار است همراه با 20 بازی که به صورت پیش فرض روی دستگاه نصب شده، از راه برسد.

رونمایی از مینی کنسول پلی استیشن کلاسیک

مینی کنسول سونی قرار است به صورت پیش فرض میزبان بازی‌هایی نظیر فاینال فانتزی 9، تکن 3، ریج ریسر تایپ 4، Jumping Flash و Wild Arms باشد. سایر عناوین افسانه‌ای موجود در این کنسول در ماه‌های آینده معرفی خواهند شد. لازم به ذکر است که تمام این بازی‌ها در فرمت اصلی خود اجرا خواهند شد.

خبری از بهبودهای گرافیکی و چیزهایی از این دست نیست. بیشینه رزولوشن این کنسول هم 720p  است و امکان دارد برخی بازی‌ها با رزولوشن پایین‌تر480p  به اجرا در آیند. بنابراین خروجی نهایی بازی‌ها روی تلویزیون‌های مدرن چندان چشم نواز نخواهد بود.

پلی استیشن کلاسیک حدوداً 45 درصد از نخستین پلی استیشن کوچک‌تر است و سونی در تلاش است تا مشخصه‌های ظاهری دستگاه را تا حد امکان حفظ کند. هر دستگاه همراه با یک کابل  HDMI، یک کابل USB و دو کنترلر ارائه می‌شوند اما آداپتور USB AC  در جعبه آن قرار نگرفته و برای استفاده از کنسول، باید آن را به صورت جداگانه تهیه کرد.

پلی استیشن کلاسیک قرار است از روز دوازدهم آذرماه و در تعداد محدود روانه بازار ژاپن، آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا و نیوزلند شود. البته سونی هنوز اعلام نکرده که این تعداد محدود به معنای چند واحد است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: Kotakuارسال نظر