نسخه عمومی iOS12 مورد استقبال کاربران قرار نگرفت

چند روز پیش بود که اپل نسخه عمومی iOS12 را در دسترس کاربران قرار داد اما به نظر می‌رسد که این نسخه زیاد مورد استقبال کاربران قرار نگرفته است.

به گزارش تکراتو، داده‌های جمع آوری شده از سوی کمپانی Mixpanel نشان می‌دهند که ۴۸ ساعت بعد از عرضه این نسخه، حدود ۱۰ درصد از دارندگان آی‌دیوایس‌ها به سیستم عامل جدید اپل کوچ کرده‌اند. این میزان نسبت به اندروید رقم بسیار پایینی است.

عدم استقبال از نسخه عمومی iOS12

براساس آخرین آمارها، 10.4 درصد از گوشی‌های اندرویدی بازار به اندروید ۸ یا همان اوریو که سال پیش منتشر شد، مجهز شده‌اند. اپل در همین مدت زمان کوتاه گوی رقابت را از رقیبش ربود اما وقتی که مقایسه iOS  با خودش به میان می‌آید، همه چیز تغییر می‌کند.

در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۸ ساعت بعد از عرضه  iOS 10 نزدیک به ۲۰.۲۰ درصد از کاربران آی‌دیوایس‌ها این سیستم عامل را روی دستگاه‌های خود نصب کردند. در این بینiOS 11  با استقبال کمتری مواجه شد و در دو روز نخست انتشار خود توانست ۱۵.۹۱ درصد از بازار سیستم عامل اپل را به خود اختصاص دهد. اکنون نسخه عمومی iOS12 وضعیت بدتری دارد و با کاهش بسیار زیادی رو به رو شده است.

با وجود اینکه iOS 12 ویژگی‌های مختلفی را به سیستم عامل اضافه کرده و حتی توانسته سرعت گوشی‌های قدیمی‌تر همانند iPhone 5s را افزایش دهد اما به نظر می‌رسد که استقبال کمتر مخاطبین از iOS 12 به اشکالات iOS 11 برگردد.

اگرچه نسخه اولیه iOS 12 آپدیت پایدارتری نسبت به گذشته داشته، اما انگار مشکلات iOS 11 کاربران را بی اعتماد کرده و آن‌ها منتظر بروزرسانی‌های بعدی هستند. بد نیست بدانید اپل روز گذشته بتای توسعه‌دهندگان iOS 12.1 را منتشر کرد و بزرگترین تغییری که در این نسخه آزمایشی اعمال شده، حضور ویژگی Group FaceTime  است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: Phonearenaارسال نظر