پزشکان نسبت به کارایی اپل واچ 4 شک دارند

پزشکان نسبت به کارایی اپل واچ 4 شک دارند زیرا قابلیت نوار قلب آن دقتی 90 درصدی دارد و می‌تواند نگرانی‌هایی بی مورد را برای کاربران ایجاد کند.

به گزارش تکراتو، اپل نسل چهارم ساعت هوشمند خود تحت عنوان اپل واچ 4 را معرفی کرده و مشتریانی که آن را پیش خرید کرده بودند، به زودی می‌توانند از ان استفاده کنند. یکی از ویژگی‌های مهم این ساعت، امکان تهیه نوار قلب است که بسیار پر سر و صدا بود.

عدم اطمینان به اپل واچ 4

کمپانی اپل تبلیغات گسترده‌ای پیرامون قابلیت مذکور داشته و در این زمینه پزشکان زیادی را هم با خود همراه کرده است. برخی متخصصان ویژگی جدید ساعت‌های اپل را انقلابی خوانده‌اند و آن را ناجی جان بسیاری از افراد می‌دانند.

البته پزشکانی نیز وجود دارد که نسبت به عملکرد فناوری ECG در اپل واچ 4 نگران هستند. آنها نظرات خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی و وبسایت‌های تخصصی اظهار کرده‌اند.

یک متخصص فیزیولوژی قلب به نام جان مندرولا بدون ورود به مسائل تخصصی، یکی از ایرادات وارده به فناوری اپل (که شاید مهم ترین مورد هم باشد) را خیلی ساده توضیح داده است.

به گفته مندرولا، شاید در نگاه اول دقت 90 درصدی (ادعای اپل) تکنولوژی ثبت نوار قلب واچ 4 جالب توجه باشد، اما چنین عملکردی معادل 100 هزار خطا در هر 1 میلیون مورد است که باعث می‌شود بسیاری از افراد بدون داشتن مشکل قلب، به پزشک مراجعه کنند.

البته مسلماً آمار فروش اپل واچ 4 بسیار بیشتر از 1 میلیون واحد خواهد بود که در چنین شرایطی شاهد خیل عظیم کاربرانی خواهیم بود که به دلیل اخطارهای ساعت هوشمند جدیدشان، به مراکز پزشکی مراجعه می‌کنند.

روند مذکور در نهایت علاوه بر صرف هزینه‌های بیهوده و ایجاد نگرانی بی مورد برای کاربران، آنها را با ریسک‌های مختلفی که حین انجام تست‌ها و فرآیندهای تخصصی در کلینیک‌ها وجود دارند، مواجه می‌کند.

همه‌ی اینها به دلیل یک ساعت مچی که در تشخیص خود اشتباه کرده است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: Phonearenaارسال نظر