سهم 62 درصدی اپل از بازار موبایل های هوشمند

براساس آمار موسسه Counterpoint Research، کمپانی اپل از ماه آوریل تا ژوئن امسال، بزرگ‌ترین سهم را از سود بازار موبایل های هوشمند داشته است.

به گزارش تکراتو، با وجود اینکه اپل موفق به فروش بیشترین تعداد اسمارت فون در سه ماهه اخیر نشد، اما توانست در فاصله آوریل تا ژوئن 2018، بیشترین سود را از بازار موبایل های هوشمند به دست آورد. اپل 62 درصد از سود مربوط به فروش اسمارت فون‌ها را طی سه ماهه دوم از آن خود کرده است.

حضور موفق اپل در بازار موبایل های هوشمند

بعد از اپل، سامسونگ با سهم 17 درصدی از سود فروش موبایل های هوشمند در جایگاه دوم قرار گرفته است. اسمارت فون‌های اپل در سه ماهه دوم 2018 حدوداً 3.6 برابر بیشتر از سامسونگ سودآور بوده‌اند.

در این بین سامسونگ دومین کاهش سود خود طی سه سال اخیر را تجربه کرده است. کمپانی هواوی با سهم 8 درصدی از سود اسمارت فون‌ها در جایگاه سوم است و بعد از آن اوپو با 5 درصد، ویوو با 4 درصد و شیائومی  با 3 درصد، در رده چهارم تا ششم قرار دارند.

این موسسه آماری اعلام کرده که تولیدکنندگان چینی امسال موبایل‌های پریمیوم بیشتری تولید کرده‌اند و همین موضوع به آنها در رسیدن به سود 2 میلیارد دلاری کمک کرده است.

اگر این ارقام کاملاً صحیح باشند، موبایل‌های آیفون سودی 6 میلیارد دلاری روانه جیب اپل کرده‌اند و مجموعاً 30 میلیارد دلار فروش داشته‌اند.

سود ناشی از موبایل های هوشمند سامسونگ با کاهش 21 درصدی همراه بوده و میزان عرضه خانواده گلکسی اس 9 هم با کاهش 24 درصدی نسبت به خانواده گلکسی اس 8 طی همین سه ماه در سال 2017 مواجه شده است.

همچنین برتری اپل در بازار موبایل‌های پریمیوم نیز مورد بحث قرار گرفته است. در سه ماهه دوم، آیفون 88 درصد از درآمد حاصل از موبایل‌های گران تر از 800 دلار را به خود اختصاص داد. در زمینه موبایل‌های 600 الی 800 دلاری اما رقابت میان اپل و سامسونگ شدیدتر است و این دو کمپانی به ترتیب سهمی 44 و 41 درصدی از درآمد کل این اسمارت فون‌ها داشته‌اند.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: PhoneArenaارسال نظر