همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل تا ۸۰ درصد؛ توسعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات

آخرین بررسی‌ها نشان از افزایش ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل تا 80 درصد دارد. ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال کشور نیز 100 درصد افزایش یافته است.

به گزارش تکراتو، در مدت یک سال فعالیت دولت دوازدهم، وزارت ارتباطات توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شبکه ملی را به عنوان یکی از اولویت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای مطالبه جدی مقام معظم رهبری و مطابق با اسناد بالادستی و پیوست حکم ابلاغ شده از سوی ریاست جمهوری، مورد پیگیری قرار داده است.

کارگزاری فارابی

پروژه شبکه ملی اطلاعات که در سه لایه زیرساخت، محتوا و خدمات تعریف شده، به عنوان اصلی ترین زیرساخت ارتباطی کشور، نقش مهمی در تامین بستر ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارها دارد. از این رو وزارت ارتباطات در گزارشی وضعیت توسعه این پروژه ملی را اعلام کرده است.

افزایش 100 درصدی ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال

برمبنای این گزارش، برای تامین نیازهای مشتریان و اپراتورهای مخابراتی، ظرفیت پهنای باند شبکه انتقال کشور با افزایش ۱۰۰ درصدی، ۲۲ هزار و ۱۹۱ گیگابیت برثانیه (Gbps) شده است. در همین حال ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل نیز با ۸۰ درصد افزایش، از ۹۹۵ گیگابیت به ۱۸۰۵ گیگابیت رسیده است.

7 برابر شدن ظرفیت ترانزیت ارتباطی

ظرفیت ترانزیت ارتباطی 7 برابر شده است. هم اکنون با افزایش حدود ۷ برابری، ظرفیت ترانزیت مرز به مرز بین الملل از  ۵۵۸ گیگابیت به ۳ هزار و ۸۴۴ گیگابیت رسیده است. درهمین حال اساسنامه تشکیل شرکت ترانزیت ارتباطات بین الملل به منظور کسب سهم و درآمد از بازار پهنای باند منطقه و جهان تهیه شده که در مراحل تصویب قانونی است.

رشد پهنای باند اینترنت داخلی

افزایش ظرفیت پهنای باند شبکه IP داخل کشور به ۷ هزار و ۷۸۷ گیگابیت با هدف پوشش نیازهای اپراتورهای ثابت و همراه ارائه دهنده سرویس‌های مبتنی بر IP ، صورت پذیرفته است.

هفت درگاه ارتباطات بین الملل به طور مجزا و مستقل وجود داشت که قطعی یکی از آن ها موجب از دست رفتن ارتباطات کشور می‌شد. براین اساس در یک سال گذشته، شرکت ارتباطات زیرساخت با طراحی و اجرای پروژه IGW ، شبکه Ring مجزا ایجاد کرد تا علاوه بر جلوگیری از این قبیل قطعی‌ها، موجب افزایش ظرفیت، بهبود کیفیت و پایداری نیز شود.

تحت پوشش قرار گرفتن تمام شهرها توسط نسل چهارم موبایل

در جهت گسترش پوشش خدمات عمومی اجباری، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با همکاری اپراتورها و مجریان طرح خدمات عمومی اجباری پیگیر این طرح شدند. به نحوی که تا قبل از آغاز دولت دوازدهم، در زمینه پوشش کامل نسل سوم و چهارم تلفن همراه شهرهای کشور، تعداد ۱۰۷ شهر تحت پوشش نسل سوم و ۷۱۰ شهر تحت پوشش نسل چهارم قرار داشتند.

۳۱ هزار روستا LTE دارند

همچنین در زمینه توسعه شبکه و دسترسی روستایی که با هدف تحقق عدالت اجتماعی و توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاها و مناطق محروم کشورصورت می گیرد، با تغییر مدل برنامه ریزی و اجرای ارائه خدمات USO و بکارگیری حداکثری توان بخش خصوصی و اپراتورها، ۳۱ هزار و ۸۸۶ روستا به اینترنت پرسرعت تجهیز شده‌اند.

هم اکنون از میان ۳۹ هزار و ۴۶۵ روستای بالای بیست خانوار، ۲۱ هزار و ۲۶۳ روستا و از میان ۲۲ هزار و ۸۱۹ روستای کمتر از بیست خانوار، ۱۰ هزار و ۶۲۳ روستا اینترنت پرسرعت دارند. درهمین حال بیش از ۴۲ هزار روستا به شبکه سیار دسترسی دارند و بیش از ۳۱ هزار روستا از دسترسی به شبکه LTE برخوردار شده‌اند.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: mehrnews

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر