همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نفوذ پیچیده‌ترین بات نت جهان به شبکه های اینترنت اشیا و خانه های هوشمند

شبکه های اینترنت اشیا و خانه‌های هوشمند مورد نفوذ پیچیده‌ترین بات نت جهان قرار گرفتند. این بات نت یکی از پیشرفته‌ترین بدافزارها در نوع خود است.

به گزارش تکراتو، محققان کمپانی امنیتی Avast اخیراً موفق به کشف بات نت جدیدی شده‌اند که شبکه های اینترنت اشیا و خانه‌های هوشمند را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این بات نتTorii  نام دارد و نسبت به سایر بات نت‌ها بسیار مخفیانه‌تر عمل می‌کند.

نفوذ بات نتTorii  به شبکه های اینترنت اشیا

این بات نت پس از نفوذ به سیستم‌هاعلائم چندانی از خود بروز نداده و مثلاٌ به استخراج ارزهای رمزپایه نمی‌پردازد اما با نفوذ به شبکه های اینترنت اشیا ، اطلاعات شخصی کاربران را می‌دزد.

قربانیان Torii اکثراً وسایلی هستند که با استفاده از پروتکل تل نت به دیگر دیوایس‌ها متصل شده و معمولاً رمزنگاری ضعیفی دارند. البته پروتکل تل نت به دلیل ضعف‌های امنیتی، هم اکنون با نمونه‌های ایمن تری جایگزین شده اما با وجود این سیستم‌هایی وجود دارند که به دلایل مختلف از تل نت غیر امن استفاده می‌کنند.

بات نت Torii هم از این موقعیت سوءاستفاده کرده و به این گونه سیستم‌ها نفوذ می‌کند و اطلاعات شخصی کاربران را به سرقت می‌برد. جالب اینکه بسیاری از کاربران تحت حمله نمی‌دانند که ابزار مجهز به IoT آنها تحت نفوذ قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که مهاجمان می‌توانند با استفاده از بات نت مورد بحث دستورات مختلفی را برای سیستم قربانی ارسال کنند که چنین قابلیتی در کنار امکان گسترش از طریق اینترنت اشیا، Torii را به یکی از پیشرفته ترین بات نت‌های موجود تبدیل کرده است.

گفتنی است Torii پس از حمله، امکان انتقال فایل به سیستم قربانی را نیز فراهم می‌کند که این فایل‌های مخرب بدون دریافت دستور از مرجع حمله، هیچ گونه فعالیتی نخواهند داشت که این موضوع یکی از مهم ترین عوامل عدم شناسایی Torii  تا کنون بوده است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: Daily Mail

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر