همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

مروری بر کیفیت QLED در تلویزیون‌های سامسونگ

معرفی سری QLED تلویزیون‌های سامسونگ یک پیشرفت بسیار مهم بخصوص در زمینه کیفیت تصویر به حساب می‌آمد. تا قبل از ظهور این تلویزیون‌ها، مصرف کنندگان مجبور به انتخاب یک گزینه از میان اندازه تصویر بزرگ و کفیت عالی بودند. اما با تولد QLED، صفحه‌هایی غول آسا با اندازه‌ای تا 75 اینچ به دنیای نمایشگرهای خانگی وارد شد که کیفیت تصویر آنها حتی از بهترین تلویزیون‌های کوچک هم چشمگیرتر بود.

جالب اینکه این سری از تلویزیون‌های سامسونگ از ابتدا با ابعاد بزرگ و با شروع از 55 اینچ عرضه شدند تا رویای همیشگی بسیاری از مصرف‌کنندگان در بردن پرده سینما به خانه خود را تحقق ببخشند. در ادامه نگاهی داریم به برترین قابلیت‌های تلویزیون QLED که در کنار هم کیفیت آن را از همه نمونه‌های مشابه بسیار متمایز کرده تا جایی که تنها عنوان کیفیت QLED یا کیفیت Q می تواند به درستی سطح آن را نشان دهد.

کیفیت QLED در تلویزیون‌های سامسونگ

حتما برای شما هم پیش آمده که در تلویزیون عادی تان وقتی روشنایی تصویر را از حد معینی بیشتر می‌کنید، رنگ‌های تصویر کدر شده و رنگ‌های نزدیک به هم دیگر قابل تشخیص نیستند. این تفاوت نمایش رنگ در نور کم و نور زیاد مفهومی است که به آن حجم رنگ می‌گویند. یعنی وقتی تلویزیون شما یک شی را در نور پایین به رنگ قرمز جگری نشان می‌دهد هرچقدر هم که نور را بیشتر می‌کنید این رنگ نباید تغییر کند، توانایی که تلویزیون‌های عادی تا کنون به طور کامل از آن بهره مند نبودند.

مروری بر کیفیت QLED در تلویزیون‌های سامسونگ

تلویزیون‌های QLED سامسونگ اولین محصولات جهان بودند که توانستند حجم صددرصدی رنگ را تولید کنند. به این معنی که شما روشنایی تلویزیون را در هر مقداری که قرار دهید، رنگ تصویر با همان کیفیت و جذابیت اولیه نمایش داده خواهد شد. جالب اینکه از طرف دیگر این تلویزیون‌ها توانایی تولید روشنایی تا 1500 نیت را دارند که در مقایسه با تلویزیون‌های معمولی بسیار بیشتر است.

ترکیب این دو توانایی در کنار هم باعث می‌شود شما بتوانید فیلم‌های مورد علاقه‌تان را در هر شرایط روشنایی محیطی، حتی زیر نور آفتاب هم با کیفیت و درخشندگی خارق العاده تماشا کنید. البته تمایز و برتری تلویزیون‌های QLED صرفا به کیفیت تصویر آنها محدود نمی‌شود. کیفیت و زیبایی طراحی آنها باعث می‌شود تا مکملی چشم‌ نواز برای هر سلیقه یا دکوراسیون باشند.

منبع: سامسونگ

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر