تلگرام ضد فیلتر یک بدافزار است آن را نصب نکنید!

اخباری در مورد عرضه تلگرام ضد فیلتر منتشر شده است. گفته شده که نسخه جدیدی از تلگرام منتشر گردیده که قابلیت ضدفیلتر را دارد.

به گزارش تکراتو، از زمانی که تلگرام فیلتر شده کاربران با استفاده از فیلترشکن همچنان به این پیام رسان دسترسی دارند. در زمان فیلتر این پیام رسان اعلام شد که قرار است با استفاده از خاصیت بلاکچین ترتیبی داده شود که دسترسی به این پیام رسان بدون فیلترشکن ممکن باشد. اکنون اعلام شده که تلگرام ضد فیلتر در دسترس کاربران قرار گرفته که البته خبری جعلی است.

انتشار تلگرام ضد فیلتر

در این چند روز بار دیگر خبرهای جعلی با عناوینی چون عرضه آپدیت جدید تلگرام سیستم عامل اندروید با قابلیت بلاکچین یا تلگرام ضد فیلتر منتشر شده است. کاربران با شنیدن خبر عرضه تلگرام ضد فیلتر ترغیب به نصب این برنامه شده که در واقع یک بدافزار است.

همیشه افرادی هستند که با انتشار فایل‌های دستکاری شده قصد سوءاستفاده از کاربران را دارند و ممکن است اپلیکیشن نصب شده یک بدافزار باشد. توصیه کارشناسان امنیتی این است که هیچ وقت برنامه‌های اندرویدی با پسوند apk از منابع ناشناس نصب نشوند.

فراموش نکنید که اگر اپلیکیشنی را قبلا نصب کرده‌اید و با دانلود نسخه جدیدش از تلگرام یا هرجای دیگر، به‌صورت اتوماتیک روی نسخه قبلی نصب نشد و پیغامی مشابهApp Not installed  نشان داده شد و برای نصب نیاز به حذف نسخه قبلی بود، این فایل دستکاری شده است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: hamshahriارسال نظر