وقتی فروش آیفون های اپل از صادرات نفت ایران پیشی می‌گیرد

آنگونه که اقتصاد آنلاین نوشته است در مجموع ده سال اخیر، میزان فروش آیفون های اپل توانسته است از صادرات نفت ایران پیشی بگیرد.

به گزارش تکراتو، در مقایسه‌ای که بین میزان فروش آیفون و صادرات نفت ایران انجام گرفته مشخص شده که فروش آیفون های اپل بیشتر از صادرات نفتی ایران بوده است. این مقایسه مربوط به ۱۰ سال اخیر است و براساس آن از سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ صادرات نفت ایران بیشتر از فروش آیفون بوده و از سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ میزان فروش آیفون های اپل بیشتر بوده است.

تسنیم اعلام کرده که صادرات نفت ایران در ماه اوت به زیر ۲.۱ میلیون بشکه در روز رسیده که پایین‌ترین رقم از مارس ۲۰۱۶ تاکنون است. براساس این گزارش مجموع صادرات نفت و میعانات ایران به ۳ مشتری اصلی‌اش یعنی چین، هند و ژاپن کاهش یافته است. در مجموع ایران در ماه اوت ۱.۱ میلیون بشکه در روز به این کشورها نفت صادر کرده، در حالی که این رقم در ماه جولای ۱.۸ میلیون بشکه بوده است.

میزان صادرات نفت ایران به اروپا، در ماه اوت اندکی افزایش داشته و از ۳۲۳ هزار بشکه در ماه جولای به ۳۵۵ هزار بشکه رسیده است. میزان صادرات به ترکیه شاهد اندکی کاهش بوده است. در مجموع، میزان صادرات نفت خام و میعانات ایران در ماه اوت نسبت به ماه آوریل، یعنی ماه قبل از اعلام خروج آمریکا از برجام ۷۵۵ هزار بشکه کاهش یافته است.

بررسی میزان فروش آیفون در ۱۰ سال اخیر

وقتی فروش آیفون های اپل از صادرات نفت ایران پیشی می‌گیرد

فروش آیفون های اپل در مدت ۱۰ سال گذشته افزایش یافته است. آنگونه که در تصویر مشخص شده به ترتیب از سال‌های ۲۰۰۸ به بعد فروش آیفون افزایش یافته است. میزان فروش آیفون های اپل در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار رسیده که بسیار بیشتر از میزان فروش و صادرات نفت ایران است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.ارسال نظر