تقسیم دو کمپانی گوگل و فیسبوک به دلیل داشتن قدرت بیش از حد

سر تیموتی جان برنرزلی معروف به تیم برنرزلی که شبکه وب جهان گستر را ساخته است، موضوع تقسیم دو کمپانی گوگل و فیسبوک را مطرح کرد.

به گزارش تکراتو، پدر اینترنت اخیرا مدعی شده که فیسبوک و گوگل بیش از حد قدرتمند شده‌اند و باید به شرکت‌های بسیار کوچکتری تقسیم شوند. این دانشمند بریتانیایی از وضعیت کنونی اینترنت و عدم حفاظت از حریم خصوصی یا دیتای شخصی کاربران ناامید شده است. وی معتقد است که شبکه‌های اجتماعی به جایی برای انتشار شایعات و نفرت پراکنی تبدیل شده‌اند.

تقسیم دو کمپانی گوگل و فیسبوک

پدر اینترنت اعلام کرده که کمپانی‌های سیلیکون ولی نظیر فیسبوک و گوگل بیش از حد قدرتمند شده‌اند و اگر چالش یا تغییری در میزان نفوذ آنها در زندگی مردم و جهان ایجاد نشود باید سریعاً به شرکت‌های کوچکتر تقسیم شوند.

انقلاب دیجیتالی صورت گرفته در آمریکا موجب شده که از سال ۱۹۹۰ به بعد چندین ابر شرکت در حوزه‌ی تکنولوژی پدیدار شوند. اکنون این چند شرکت اگر پشتوانه‌ی مالی و فرهنگی خود را کنار هم بگذارند از بعضی کشورهای مستقل قدرت بیشتری دارند.

او باور دارد که باید در این زمینه با احتیاط عمل کرد چرا که سرعت پیشرفت نوآوری و خلاقیت در بخش فناوری ممکن است بسیاری از کمپانی‌های این حوزه را با مشکل مواجه کرده و نابود سازد.

اکنون اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و فیسبوک جمعاً ارزش بازاری معادل ۳.۷ میلیارد دلار دارند که این رقم با نرخ تولید ناخالص داخلی کشور آلمان برابر است. باید توجه داشت که آلمان یک کشور صنعتی است و از بازار اقتصادی پر رونقی بهره می برد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: dailymailارسال نظر (1 نظر)

    سیت نام کنم درفیس بوک

    0

    0
    پاسخ