حضور گوینده خبر هوش مصنوعی در خبرگزاری شینهوا

یک گوینده خبر هوش مصنوعی به صورت رسمی در حاشیه پنجمین کنفرانس جهانی اینترنت در شهر ووجن در شرق چین رونمایی شد.

به گزارش تکراتو، پنجمین همایش جهانی اینترنت با پیام شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین روز چهارشنبه در شهر ووجن در استان جه جیانگ واقع در شرق این کشور گشایش یافت. بیش از 430 موسسه و نهاد ذی ربط در فضای مجازی و شبکه اینترنت در حاشیه این همایش جهانی، تولیدات و فناوری‌های روز خود را به معرض نمایش گذاشتند.

خبرگزاری رسمی و دولتی چین برای اولین بار در حاشیه پنجمین کنفرانس جهانی اینترنت در شهر ووجن در شرق چین از گوینده خبر خود که با هوش مصنوعی ساخته شده است، رونمایی کرد. این گوینده خبر در بخش انگلیسی شینهوا کار می‌کند.

رونمایی از یک گوینده خبر هوش مصنوعی

این گوینده خبر هوش مصنوعی از نظر ظاهری به شکل یک مرد است و حرکات چهره و صدای یک فرد واقعی را دارد. شینهوا اعلام کرده که این گوینده خبر دارای هوش مصنوعی می‌تواند متون خبری را مانند یک مجری حرفه‌ای بخواند و به صورت زنده برنامه اجرا کند.

این گوینده خبر مجهز به هوش مصنوعی، با همکاری خبرگزاری شینهوا و شرکت چینی جستجوگر اینترنت Sogou.com  ساخته شده است. این مجری قابلیت کار به صورت شبانه روزی در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت رسمی این خبرگزاری را دارد.

این مجری در نخستین روز کاری، خود را معرفی کرد و گفت من گوینده خبر انگلیسی ساخته شده از هوش مصنوعی هستم و امروز نخستین روز کاری من است. این گوینده خبر هوش مصنوعی گفت که ظاهر و صدای وی از روی ظاهر و صوت ژانگ ژائو گوینده واقعی شینهوا ساخته شده است.

شینهوا اعلام کرده است این مجری مصنوعی می‌تواند هزینه تولید خبر را کاهش دهد و کارایی این خبرگزاری را بهبود بخشد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: thevergeارسال نظر