جایگزینی پلاستیک با مواد تجزیه پذیر در بسته بندی محصولات شرکت سامسونگ

شرکت سامسونگ اعلام کرد که در راستای تلاش برای حفظ محیط زیست، سال جاری تدابیری را برای جایگزینی پلاستیک با مواد تجزیه پذیر و حافظ و دوستدار محیط زیست در بسته بندی محصولات خود در نظر گرفته است.

شرکت سامسونگ کارگروهی را از بخش‌های طراحی و توسعه (R&D)، بازاریابی و کنترل کیفیت خود تشکیل داده که به بررسی و اجرای ایده‌های نوآورانه در بسته بندی محصولات این شرکت بپردازند. به همین دلیل از ابتدای سال 2019 موادی که تاکنون برای بسته‌بندی گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و حتی لوازم خانگی سامسونگ استفاده می‌گردید،با مواد دوستدار محیط‌ زیست مانند کاغذ و پلاستیک بازیافتی یا بیوپلاستیک جایگزین خواهد شد.

سامسونگ بر اساس سیاست اقتصادی خود، هدفی میان مدت را تعریف نموده که بر اساس آن باید تا سال آینده در بخش کاغذ مصرفی، تنها از مواد بسته‌بندی استفاده شود که برنامه جنگلداری و محیط زیست آنها را تایید نموده است. هدف بعدی سامسونگ آن است که تا سال 2030 از 500 هزار تن پلاستیک بازیافتی استفاده کرده و 7.5 تن از پسماندهای محصولات خود را نیز جمع ‏آوری نموده و با جایگزینی پلاستیک با مواد تجزیه پذیر نقشی در حفاظت از محیط زیست ایفا نماید.

جایگزینی پلاستیک با مواد تجزیه پذیر

سامسونگ در بخش گوشی‎های موبایل، تبلت و محصولات پوشیدنی، پلاستیک مورد استفاده در تولید صفحه‎های نگهدارنده، قالب‏های بسته‌بندی و کیسه‎های روکش لوازم جانبی را با مواد سازگار با محیط زیست جایگزین خواهد کرد. این شرکت همچنین طراحی شارژرهای موبایل خود را نیز تغییر داده و با حذف روکش براق و استفاده از یک روکش مات، در واقع لایه‏ های پلاستیکی برای ایجاد حالت براق را حذف کرده و در نتیجه میزان استفاده از پلاستیک در این محصولات را کاهش خواهد داد.

جایگزینی پلاستیک با مواد تجزیه پذیر در بسته بندی محصولات شرکت سامسونگ

بسته‎های پلاستیکی مورد استفاده برای حفاظت از بدنه لوازم خانگی مانند تلویزیون، یخچال، کولرهای گازی، ماشین‏های لباسشویی و دیگر لوازم آشپزخانه نیز با کیسه‎هایی از جنس مواد بازیافتی و بیوپلاستیک جایگزین خواهد شد. مواد بازیافتی معمولا از پسماند پلاستیک ساخته می‌شود و بیوپلاستیک نیز با استفاده از مواد سوختی غیرفسیلی مانند نشاسته یا نیشکر تولید می‎شود. در حوزه کاغذ نیز سامسونگ تنها از مواد فیبری استفاده خواهد کرد که سازمان‎های جهانی حفاظت از محیط زیست مانند شورای حفاظت از جنگل‎ها، برنامه توسعه جنگل‏ها و برنامه جنگلداری پایدار آنها را برای بسته‎بندی از سال 2020 تایید کرده باشند.

گیونگ بین ژئون، مدیر مرکز جهانی رضایت مشتریان سامسونگ می‎گوید:

سامسونگ در حوزه توجه به موضوعات زیست محیطی جامعه مانند تمام شدن منابع طبیعی و پسماندهای پلاستیکی پیشگام شده است. ما متعهد هستیم که از منابع قابل بازیافت استفاده کرده و آلودگی حاصل از محصولات خودمان را به حداقل برسانیم. ما حتی در صورت افزایش هزینه‎هایمان نیز از مواد پایدار در محیط زیست استفاده خواهیم کرد.

منیع: Samsungارسال نظر