فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جهرمی: فیلتر شدن دیسکورد اشتباهی بود!

محمود جواد آذری جهرمی گفت فیلتر شدن دیسکورد اشتباهی بود. او علاوه بر تکذیب خبر فیلترینگ اینستاگرام، توضیحاتی درباره چرایی فیلترشدن دیسکورد ارائه داد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

اگر از برنامه دیسکورد برای ارتباط با دوستان خود استفاده می‌کنید باید متوجه شده باشید که در ماه‌های اخیر این برنامه در ایران با مشکلاتی مواجه شده و در اکثر موارد برای دسترسی از آن باید آی پی خود را تغییر دهید. حال در این خصوص وزیر ارتباطات اعلام کرد که برنامه دیسکورد به اشتباه فیلتر شده و وزارت ارتباطات به دنبال رفع فیلترینگ آن است. احتمالا دست کسی اشتباهی روی دکمه فیلترینگ رفته!‌ شاید هم پایی به سیمی خورده!

خارج از این مباحث، اخیراً وزیر ارتباطات در مصاحبه‌ای اعلام کرد که برنامه دیسکورد به دلایل عجیبی فیلتر شده و وزارت ارتباطات در حال پیگیری این موضوع و رفع فیلترینگ برنامه مورد نظر است.

فیلتر شدن دیسکورد اشتباهی بود!

دیسکورد یکی از مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین پلتفرم‌های ارتباطی میان گیمرها به شمار می‌رود و کاربران بسیار زیادی در کشور دارد، حتی برخی از دیسکورد برای کارهای آموزشی استفاده می‌کنند زیرا در این برنامه می‌توانید علاوه بر چت متنی، صوتی و تصویری، محتوا صفحه نمایش خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

اظهارات وزیر ارتباطات در حالی مطرح شده که اکثر کاربران دلیل فیلتر شدن دیسکورد را محبوبیت بسیار بالای آن در میان شبکه‌های اجتماعی می‌دانند؛ از طرفی این سوال پیش می‌آید که آیا مسئولین فیلترینگ کشور پس از تغییر دامنه برنامه Discord به Discord app، محتوا آن را چک نکردند و بر اساس اطلاعات قدیمی به شکل چشم بسته تصمیم به فیلتر کردن بزرگ‌ترین پلتفرم ارتباطی گیمرهای در کشور گرفتند؟

فیلتر شدن دیسکورد

آذری جهرمی در مصاحبه خود اظهار داشت که وزارت ارتباطات هیچ کنترلی در زمینه فیلترینگ وب‌سایت و سرویس‌ها ندارد و تصمیمات این چنینی توسط مراجع قضایی گرفته می‌شود. به گفته جهرمی، پس از صدور دستور فیلترینگ توسط مراجع قضایی خود اپراتورها به صورت مستقیم برای مسدود کردن سرویس‌های مورد نظر اقدام می‌کنند و وزارت ارتباطات هیچ نقشی در این موضوع ندارد.

با توجه به این موضوع، وزارت ارتباطات در خصوص فیلترینگ سرویس‌های و وب‌سایت‌ها مسئولیتی نداشته و دقیقاً مشخص نیست که برای رفع فیلترینگ یا دلایل فیلتر شدن سرویس‌ها و وب‌سایت‌ها به چه کسی باید مراجعه کرد. با توجه به سخنان وزیر ارتباطات انتظار می‌رود که در روزهای آینده مشکل فیلترینگ برنامه دیسکورد برطرف شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره فیلتر شدن دیسکورد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر