همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اینوتکس 2021 همزمان با اختتامیه جایزه ملی راهکارهای نوآورانه‌ی یونیسف برگزار می‌شود

اینوتکس 2021 و اختتامیه جایزه ملی راهکارهای نوآورانه‌ی یونیسف، اردیبهشت ماه سال جاری به صورت همزمان برگزار خواهند شد. با ادامه این خبر همراه باشید تا زمان برگزاری اینوتکس 2021 و نکات مهم آن را مرور کنیم.

مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته میان دبیرخانه نمایشگاه اینوتکس 2021 و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)، مراسم اختتامیه و اهدای جوایز جایزه ملی راهکارهای نوآورانه برای چالش‌های کودکان و نوجوانان در دوران همه‌گیری کرونا، در نمایشگاه اینوتکس 2021 برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری پردیس،‌ جایزه ملی راهکارهای نوآورانه برای چالش‌های کودکان و نوجوانان در دوران همه‌گیری کرونا، اقدامی مشترک از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) که به منظور گسترش فرهنگ نوآوری برای کودکان در ایران طراحی شده است.

سال گذشته اینوتکس 2020 به صورت مجازی میزبان بیش از 400 شرکت و استارتاپ و بیش از 20 هزار بازدیدکننده ی آنلاین برگزار شد و حالا اینوتکس 2021 این بار به شیوه ای جدید و نوآورانه و به صورت ترکیبی از بخش های حضوری و مجازی در فضایی باز واقع در ناحیه نوآوری پردیس برگزار خواهد شد.

برگزاری اختتامیه جایزه ملی راهکارهای نوآورانه‌ی یونیسف همزمان با اینوتکس 2021

هدف این برنامه تسهیل و تقویت هم‌افزایی‌ها و فرصت‌ها در زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است؛ همچنین توسعه راهکارهایی در زمینه‌های آموزش، تغذیه، بهداشت، سلامت جسمی و روحی، حمایت از کودکان، اقتصاد، محیط زیست، فرهنگ، تفریح و ورزش با تمرکز بر چالش‌هایی که پاندمی کرونا، آنها را پیچیده‌تر کرده است.

نمونه‌هایی از این راهکارها عبارتند از: بسترهای قابل دسترس آموزش مجازی، سیستم‌های بهداشتی دیجیتال، حمایت از کودکان در برابر آزار و اذیت‌های فضای مجازی، راهکارهای مهارتی برای نوجوانان، تلنگرهای نوآورانه، نوآوری‌های مقرون به‌صرفه اجتماعی و سایر راهکارها با بکارگیری فناوری‌های پایه و نوظهور.

اینوتکس 2021
اینوتکس 2021 از 28 تا 31 اردیبهشت‌ماه 1400 برگزار می‌شود

شایان ذکر است، شرکت‌ها و موسسات پیش از این می توانستند راهکارهای نوآورانه خود را در چارچوب این برنامه تا مهر ماه سال 1399 ارسال نمایند. با توجه به ارزیابیِ کلیه طرح‌های دریافتی توسط یک تیم داوری ذی‌صلاح، طرح‌های برتر همراه با اهدای جوایز در نمایشگاه اینوتکس 2021 مورد تقدیر قرار می‌گیرند. طرح‌های برتر همچنین از حمایت فنی و مالی معاونت علمی و فناوری و حمایت فنی دفتر یونیسف در ایران بهره‌مند می‌شوند تا این راهکارها به صورت موثری برای حمایت از کودکان در ایران به کار گرفته شوند.

با توجه به همراستایی اهداف نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس و این جایزه ملی، دبیرخانه دهمین نمایشگاه اینوتکس اظهار امیدواری کرده است به حسب برگزاریِ این برنامه و راهکارهای نوآورانه‌ای که به واسطه آن پیشنهاد شده است، امیدهای اکوسیستم نوآوری بیش از پیش در دوران همه گیری ویروس کرونا، بارور شود.

نمایشگاه اینوتکس، یک رویداد منحصر به فرد در اکوسیستم نوآوری و فناوری است که هرساله توسط پارک فناوری پردیس، و با حضور کارآفرینان و صاحب‌نظران مطرح حوزه علم و فناوری برگزار می‌شود. اینوتکس 2021 از 28 تا 31 اردیبهشت‌ماه 1400 به صورت حضوری در فضایی باز واقع در ناحیه نوآوری پردیس و نیز به صورت آنلاین در سایت اینوتکس برگزار می‌شود.

نظر شما در خصوص نمایشگاه اینوتکس 2021 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر