OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

این روزنامه‌نگاران توییتری کلاهبرداران NFT هستند

بسیاری از کلاهبرداران رمزارزها خود را در غالب روزنامه‌نگاران توییتری معرفی می‌کنند. در اکثر پروژه‌های کلاهبرداری توییتر، دارایی‌های قربانی با کلیک بر روی لینک آلوده به سرقت می‌رود. برخی از روزنامه‌نگاران توییتری به‌عنوان کلاهبرداران NFT شناسایی شدند.

طبق گزارش مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI، بیش از 1.6 میلیارد دلار کلاهبرداری مرتبط با ارزهای دیجیتال گزارش شده است. کلاهبرداران NFT و سایر ارزهای دیجیتال از توییتر برای اشتراک گذاری لینک‌های مشکوک و پروژه‌های NFT جعلی استفاده می‌کنند.

داده‌های حساس قربانیان از جمله رمز عبور به سیستم و دارایی‌های مجازی به صورت خودکار توسط لینک‌های فیشینگ شناسایی می‌شود. این موضوع سرمایه‌های کاربران را به خطر خواهد انداخت.

شروع حملات کلاهبرداران NFT

شروع این حملات به ماه مارس (اسفند) بازمی‌گردد. کلاهبرداران در آن زمان کاربران را به مشاهده لینک‌های حاوی بدافزار هدایت می‌کردند. این موضوع باعث ایجاد بدبینی کاربران نسبت به امنیت کیف پول‌ها شد.

این روزنامه‌نگاران توییتری کلاهبرداران NFT هستند

از دیگر اقدامات کلاهبرداران رمزارزها می‌توان به ربودن اکانت‌های توییتری و تبلیغ پلتفرم‌های آلوده به وسیله‌ آن اشاره کرد. این پلتفرم‌ها به صورت مستقیم به کیف پول کاربر متصل شده و دارایی‌هایش را به سرقت می‌برند.

Satnam Narang، مهندس پژوهشکر کارکنان در شرکت امنیت سایبری Tenable Inc به این نکته پی برد که صفحات جعلی ساخته شده توسط کلاهبرداران به هدف شباهت ظاهری با پلتفرم اصلی طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، روزنامه‌نگاران توییتری کلاهبردار وانمود کردند که اعضای اصلی تیم Bored Ape Yacht Club و Okay Bears هستند. اکانت‌های اصلی این پروژه‌ها بیش از 150 هزار دنبال‌کننده دارد.

سرقت اکانت افراد مشهور روش جدید کلاهبرداری رمزارزی

طبق گزارش‌های منتشر شده، برخی از روزنامه‌نگاران توییتری کلاهبردار با جعل هویت و اکانت اصلی افراد مشهور اقدام به سرقت دارایی‌های کاربران می‌کنند. به عنوان مثال این افراد اکانت توییتری روزنامه‌نگار مستقل در صنعت بازی و همچنین یک خبرنگار امور حقوقی از خبرگزاری The Age استرالیا را به سرقت بردند.

نمونه‌های ذکر شده تنها برخی از اقدامات گسترده کلاهبرداران توییتری را شامل می‌شود. هدف اصلی این افراد، کسب ثروت از طریق هیاهوی شدید در بازار رمزارزهاست.

بر اساس گزارش مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI، بیش از 1.6 میلیارد دلار کلاهبرداری مربوط به ارزهای دیجیتال گزارش شده است که نسبت به میزان 246 میلیون دلاری سال 2021 افزایش چشمگیری داشته است. از آخرین اقدامات هکرها می‌توان به ارسال لینک مخرب برای Seth Green، بازیگر و تهیه‌کننده معروف اشاره کرد. 4 اثر NFT این هنرمند پس از کلیک بر روی لینک مخرب به سرقت رسید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره کلاهبرداران NFT که خود را روزنامه‌نگار معرفی می‌کنند چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: coinquora

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر