coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

در اولین نشست خبری عرضه اولیه تپسی چه گذشت؟

میلاد منشی‌پور مدیرعامل تپسی در اولین نشست خبری عرضه اولیه تپسی اعلام کرد عرضه اولیه سهام این شرکت به روش سلب حق تقدم انجام خواهد شد.

جلسه اول نشست خبری عرضه اولیه تپسی طبق اعلام قبلی، با حضور مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار تپسی، مدیرعامل و کارشناس ارزش‌گذاری برگزار شد. همچنین در این نشست توضیحاتی درخصوص امیدنامه، فعالیت شرکت، گزارش ارزش‌گذاری توسط مسئولان تپسی ارائه شد.

اعلام رشد 100 برابری تپسی در اولین نشست خبری عرضه اولیه تپسی

در اولین نشست خبری عرضه اولیه تپسی در فرابورس، هم‌بنیان گذار این پلتفرم از رشد 100 برابری تپسی در بهار 1401 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد. همچنین منشی پور، مدیر عامل تپسی، ضمن اعلام اینکه در حال کار روی این سوپراپ هستند گفت عرضه سهام اولیه این شرکت روش سلب حق تقدم خواهد بود.

اعلام رشد 100 برابری تپسی در اولین نشست خبری عرضه اولیه تپسی

منشی پور همچنین در ادامه افزود تپسی اکنون 20 میلیون مسافر و 1800 کاربر راننده دارد که در حال حاضر در 13 استان کشور فعال هستند. مدیرعامل تپسی اضافه کرد درآمد تپسی از کمسیون ۱۵ درصدی در حدود 360 میلیارد ریال بوده است.

منشی پور گفت:

تکنولوژی و هوش مصنوعی پیشرفته تپسی به طور مستقیم باعث افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها می‌شود. الگوریتم‌هایی مثل تخمین سفر و بهترین قیمت، درآمدزایی بالایی به طور سالانه برای تپسی محقق خواهند کرد. همچنین هزینه‌های عملیاتی کنترل شده و کاهش خواهد یافت و این امر به رشد آتی منجر خواهد شد.

28 درصد درآمد تپسی ناشی از تورم سالانه بوده است

هم‌بنیان گذار تپسی، هومن دمیرچی، توضیح داد واکسیناسیون سراسری باعث افزایش تقاضای سفر با تپسی شد. وی همچنین بر این اساس پیش‌بینی کرد طی بهار 1401 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، درآمد آن‌ها 2 برابر شده است.

وی در خصوص درآمد عملیاتی تپسی گفت امیدوار است این به 680 میلیارد تومان برسد که نسبت به سال گذشته 155 درصد افزایش دارد. وی افزود:

28 درصد از این افزایش درآمد ناشی از تورم سالانه بوده و 72 درصد آن نیز براساس برنامه‌های ما خواهد بود. این برنامه‌ها شامل توسعه جغرافیایی، افزایش عمق بازار و همچنین کاهش کرونا است.

وی در خصوص تپسی‌لاین و تپسی‌پک توضیح داد: «تپسی لاین یک سرویس اشتراکی است که هزینه سفرها را تا 30 درصد کاهش می‌دهد. در تپسی پک نیز وظیفه تحویل مرسولات را در ظرف کمتر از 5 ساعت برعهده خواهیم گرفت که با قیمتی به صرفه‌تر برای مشتریان خواهد بود.»

نحوه عرضه اولیه تپسی و ارزش هر سهم تپسی

مدیرعامل تپسی، طبق قانون پذیرش استارتاپ‌ها اعلام کرد تمام منابع حاصل از عرضه اولیه، برای توسعه و رشد آتی به شرکت تزریق خواهد شد. وی در خصوص عرضه اولیه سهام تپسی به صورت حق تقدم گفت:

فزایش سرمایه بلافاصله رخ داده سپس یک عرضه چهار تا پنج درصدی در روزهای آتی صورت گرفته و کشف قیمتی انجام خواهد شد. سپس عرضه اصلی به روش سلب حق تقدم خواهد بود.

وی افزود که 50 درصد از سهام سهام‌داران عمده در قالب وثیقه نزد سازمان بورس است و فروش این سهام نیز تنها با مجوز این سازمان ممکن است.

نحوه عرضه اولیه تپسی و ارزش هر سهم تپسی

 

همچنین در این نشست از ارزش‌گذاری شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس با نماد معاملاتی تپسی گفته شد. «احسان مرادی» مدیرعامل شرکت تامین سرمایه کاردان به عنوان ارزش‌گذار و متعهد خرید این سهام توضیحاتی درباره تپسی ارائه کرد و گفت: «ارزش سهام تپسی براساس جمع‌بندی این شرکت و کارشناس رسمی دادگستری حدود 14هزار ریال است» وی افزود:

این ارزش‌گذاری سهام با رویکرد مبتنی بر ارزش خالص دارایی‌ها به مارکت 16 هزار و 427 میلیارد ریالی صورت گرفته است.

گلناز شانه‌وند، کارشناس ارزش گذاری تامین سرمایه کاردان در توضیح وضعیت حسابرسی مالی تپسی اعلام کرد که صورت‌های مالی حسابرسی نشده 1395 تا 1399 و حسابرسی شده سال 1400، مبنای ارزش‌گذاری تپسی بوده است و به دلیل رشد سریع شرکت‌های دانش بنیان، پیش‌بینی‌ها به صورت ماهانه انجام شده است. به گفته او، جمع دارایی‌های تپسی اکنون حدود 2 هزار و 780 میلیارد تومان است.

شانه‌وند تاکید کرد:

«در حال حاضر نرخ رشد مرکب تعداد سفرهای تپسی 99 درصد است اما در ارزش‌گذاری نصف این رقم محاسبه و پیش‌بینی رشد 42 درصدی در نظر گرفته شده است. پیش‌بینی می‌شود تعداد سفرهای تپسی در 1401 به رقم سال 1398 و پیش از دوران کرونا یعنی معادل 110 میلیون سفر برسد.»

بیشتر بخوانید

نظر شما درمورد اولین نشست خبری عرضه اولیه تپسی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر