coinex
OMPFinex

نسل جدید اتوبوس های خودران با سنسورهای لیدار در استونی معرفی شد

نسل جدید اتوبوس های خودران در کشور استونی معرفی شد. این اتوبوس‌ها از ویژگی‌هایژی جالب و سنسورهای مختلف برای حرکت بدون کمک راننده برخوردارند.

نسل جدید اتوبوس های خودران از سنسورهای حساس و دوربین‌های دیجیتالی برخوردارند که این تجهیزات قدرت دیداری آن‌ها را نسبت به وسایل نقلیه مشابه قبلی چند برابر می‌کند. این خودرو از سیستم‌های مهمی بهره می‌برد که می‌توانند خطای دید خودرو را به طرز چشمگیری کاهش دهند.

بیشتر بخوانید: تاریخ عرضه خودرو TF21 به بازار مشخص شد

نسل جدید اتوبوس های خودران معرفی شد

کمپانی Auve Tech در تالین استونی نسل جدید اتوبوس‌ های خودران را معرفی کرد. این کمپانی به طراحی نسل جدیدی از اتوبوس‌های بدون راننده به نام MiCa پرداخته که از بالاترین تاب‌آوری در مقابل تغییرات اقلیمی برخوردار است.

اتوبوس‌های بدون راننده جدید استونی به هفت سنسور لیدار و ۱۰ دوربین دیجیتالی مجهز است که قدرت خودروها را در بدترین شرایط آب‌وهوایی افزایش می‌دهد و از وقوع حوادث در شرایط بد جوی خودداری می‌کند. خودروهای بدون راننده جدید که به تقلید از مدل ژاپنی اتوبوس‌های بدون سرنشین طراحی شده است، از پایان سال ۲۰۲۳ در معابر عمومی سراسر تالین به تردد خواهد پرداخت.

نسل جدید اتوبوس‌های خودران

نسل جدید اتوبوس های خودران تالین از سنسورهای حساس و دوربین‌های دیجیتالی برخوردار خواهد بود که این تجهیزات قدرت دیداری آن‌ها را نسبت به وسایل نقلیه مشابه قبلی چند برابر می‌کند، ضمن این‌که قابلیت رویت ۳۶۰ درجه محیط اطراف را فراهم می‌آورد. علاوه بر این، قرار است سیستم‌های مهمی در این خودروها نصب شود که امکان خطای دید را در آن‌ها به حداقل می‌رساند و در نتیجه، وسایل نقلیه بدون راننده جدید در تمام شرایط با تأمین امنیت کافی مسافران تردد خواهد کرد. نکته جالب توجه دیگر در مورد خودروهای جدید تالین این است که امنیت سایبری در آن‌ها بهینه خواهد شد، بنابراین سودجویان به هیچ‌وجه قادر به هک اطلاعات و اعمال سایر اقدامات مخاطره‌آمیز در آن‌ها نخواهند بود.

پیش از این نیز، کمپانی ذکر شده به تولید خودروهای راننده برای حمل مسافران در ۱۲ کشور دنیا پرداخته است، با این حال ادعا کرده که اتوبوس‌های بدون راننده تالین از قابلیت‌های بیشتری نسبت به انواع مشابه خود در سایر نقاط دنیا برخوردار‌ند. در واقع، سازندگان این خودروها با کسب تجربه از خودروهای قبلی به بهبود نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای خود پرداخته‌اند تا نوعی اتوبوس بدون نقص با بیشترین امنیت و ایمنی را وارد خیابان‌های تالین کنند. آن‌ها در نظر دارند پیش از ورود این اتوبوس‌ها به پایتخت استونی، آن‌ها را در شرایط آب و هوایی مختلف مورد آزمایش قرار دهند و پس از اطمینان کافی، عبور و مرور از طریق این اتوبوس‌ها را برای مردم تالین امکان‌پذیر کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره نسل جدید اتوبوس های خودران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |






ارسال نظر