کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

توقف فروش تیک آبی پولی توییتر ؛ ایده ایلان ماسک به در بسته خورد

توقف فروش تیک آبی پولی توییتر اعلام شد. ظاهراً ایده دریافت اشتراک ماهانه سرویس بلو توییتر برای گرفتن تیک آبی، به بن‌بست خورده است.

توقف فروش تیک آبی پولی توییتر در پی بالا رفتن آمار حساب‌های جعلی اعلام شد. تیک آبی قبلاً مختص هویت‌سنجی چهره‌های مختلف در زمینه‌های گوناگون بود، چهر‌ه‌هایی مانند سیاستمداران، شخصیت‌های معروف، روزنامه‌نگاران و سایر چهره‌های عمومی که به این وسیله اعتبارسنجی می‌شدند.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

بیشتر بخوانید: حمله تند بایدن به ایلان ماسک ؛ او اهداف شومی برای توییتر در سر دارد!

توقف فروش تیک آبی پولی توییتر

توقف فروش تیک آبی پولی توییتر در سرویس بلو توییتر در پی رشد قارچ گونه حساب‌های جعلی، امروز اعلام شد. تیک آبی پیش از این مختص حساب‌های کاربری سیاستمداران، شخصیت‌های معروف، روزنامه‌نگاران و سایر چهره‌های عمومی بود و هویت آنها را تائید می‌کرد. اما تیک آبی اکنون به عنوان گزینه سرویس توییتر بلو با هزینه اشتراک ماهانه هشت دلار برای همه کاربران عرضه شده است تا همزمان با خروج آگهی دهندگان از توییتر، به افزایش درآمد این شرکت شبکه اجتماعی کمک کند.

توقف فروش تیک آبی پولی توییتر
توقف فروش تیک آبی پولی توییتر

این اغتشاش بخشی از دو هفته بی‌نظمی در توییتر از زمان تکمیل خرید این شرکت توسط ایلان ماسک به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار است. ماسک نیمی از کارمندان توییتر را اخراج و مدیران و مقامات ارشد هیات مدیره را برکنار کرده و درباره احتمال ورشکستگی توییتر هشدار داده است. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پنج شنبه گذشته اعلام کرد با نگرانی عمیق، به نظاره توییتر نشسته است.

چندین کاربر روز جمعه گزارش کردند گزینه اشتراک جدید برای تیک احراز هویت، ناپدید شده و یک منبع آگاه به رویترز گفت:

عرضه این سرویس فعلا متوقف شده است. اما توییتر در این باره اظهارنظر نکرد.

از زمان عرضه پولی تیک آبی، حساب‌های جعلی که وانمود می‌کنند برندهای بزرگ از جمله تسلا، اسپیس ایکس، روبلوکس، نستله و لاکهید مارتین هستند، در توییتر ظاهر شده‌اند. حساب پشتیبانی توییتر رو جمعه در توییتی اعلام کرد:

«برای مبارزه با جعل هویت، این پلتفرم برچسب “رسمی” را به بعضی از حساب‌های کاربری اضافه کرده است.»

این برچسب چهارشنبه گذشته معرفی شده بود اما ساعاتی بعد توسط ایلان ماسک لغو شد. شرکت داروسازی ایلای لی‌لی پس از این که یک حساب جعلی در بحبوحه اعتراض سیاسی و کنکاش درباره قیمت بالای دارو، در پیامی اعلام کرد انسولین رایگان خواهد شد، در توییتی، عذرخواهی کرد و نوشت:

ما از کسانی که پیام گمراه کننده از یک حساب جعلی لی‌لی دریافت کرده اند، عذرخواهی می‌کنیم.

توقف فروش تیک آبی پولی توییتر
توقف فروش تیک آبی پولی توییتر

تعدادی توییت گمراه کننده از سوی یک حساب دارای تیک آبی با عکس پروفایل مشابه تسلا هم منتشر شد. ای جی بوئر، استاد دانشگاه آلاباما در این باره گفت: «توییتر طی سالهای متمادی تلاش کرد با انتشار اطلاعات نادرست مقابله کند و به نظر می‌رسد ایلان ماسک در مدت چند هفته، این تلاش را باطل کرده است.»

ایلان ماسک اعلام کرده است:

کاربرانی که جعل هویت کنند، بدون هشدار با مسدود شدن دائمی حساب کاربری خود روبرو می‌شوند. حسابهای جعلی برندهایی شامل نینتندو و بریتیش پترولیوم مسدود شده اند.

ایلان ماسک در نخستین ایمیلی که پنج شنبه گذشته به کارمندان توییتر فرستاد، اعلام کرد: «اگر توییتر نتواند درآمد اشتراک را برای جبران کاهش درآمد تبلیغاتی افزایش دهد، قادر نخواهد بود در رکود اقتصادی در پیش، دوام بیاورد.»

بر اساس گزارش رویترز، بسیاری از شرکت‌ها از جمله جنرال موتورز و یونایتد ایرلاینز تبلیغات در توییتر را از زمان خریداری شدن آن توسط ماسک، متوقف کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره توقف فروش تیک آبی پولی توییتر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار فناوری را با تکراتو دنبال کنید.ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر