coinex
راهنمای خرید تکراتو

دسترسی به اینترنت 5G در زمان پرواز تحقق یافت

دسترسی به اینترنت 5G در زمان پرواز ممکن شد. کمیسیون اروپا اعلام کرد که مسافران می‌توانند از خدمات اینترنت 5G متصل بر هواپیما استفاده کنند.

دسترسی به اینترنت 5G در زمان پرواز توسط تکنولوژی‌های اروپایی و بوسیله کمیسیون اروپا ممکن شد. این کمیسیون قصد دارد تکنولوژی اینترنت 5G را به وسیله پایگاه‌های سلولی که به هواپیما متصل هستند به مسافران برساند تا آنها بتوانند در حین پرواز به این اینترنت پرسرعت متصل شوند. این اتصال از طریق ماهواره با شبکه‌های زمینی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: رئیس مرکز ملی فضای مجازی: آمار خسارات قطعی اینترنت عجیب است

دسترسی به اینترنت 5G در زمان پرواز ممکن شد

تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا، می‌گوید:

«5G امکان ارائه خدمات نوین به مردم را فراهم می‌کند و فرصت‌های رشد را در اختیار شرکت‌های اروپایی قرار می‌دهد. دیگر برای اتصال فوق‌سریع و با ظرفیت بالا حتی آسمان محدودیت محسوب نمی‌شود.»

اعلامیه کمیسیون اروپا جزئیاتی در مورد زمان دقیق ارائه خدمات 5G در پروازها ارائه نکرده است.

دسترسی به اینترنت 5G در زمان پرواز

اینکه در گذشته از مسافران خواسته می‌شد هنگام پرواز دستگاه خود را روی «حالت هواپیما» قرار دهند، اما این قوانین در سال‌های اخیر تقلیل یافته‌اند. آژانس امنیت هوانوردی اتحادیه اروپا دستورالعمل خود را به گونه‌ای به‌روزرسانی کرده است که هواپیمایی‌ها دیگر مجبور نیستند مسافران را به دلایل امنیتی ملزم به استفاده از حالت هواپیما کنند.

حالت هواپیما اتصال سلولی را محدود می‌کند اما تکنولوژی‌های اتصال بی‌سیم از جمله وای‌فای و بلوتوث می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

اتحادیه بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی در مصاحبه با روزنامه تلگراف می‌گوید: «از آنجا که فرکانس 5G حین پرواز با فرکانس ارتباطات اتاقک خلبان متفاوت است، هیچ‌گونه مشکل امنیتی ایجاد نخواهد شد. گوشی‌ها از طیف 5GHz و بالاتر و هواپیماها از طیف 4.2-4.4 GHz برای اتصال استفاده می‌کنند.»

با این حال رابطه صنعت هواپیمای و تکنولوژی 5G در آمریکا متفاوت است. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی‌ ایالات متحده اوایل سال جاری در مورد استفاده از طیف جدید 5G در نزدیکی فرودگاه‌ها و خطر آن برای تجهیزات حساس پرواز اظهار نگرانی کردند.

در نتیجه این نگرانی‌ها عرضه طیف جدید 5G به اواسط سال آینده موکول شده است تا شرکت‌های هواپیمایی زمان کافی برای به‌روزرسانی تجهیزات هواپیماها داشته باشند. بلومبرگ نیز اشاره کرده است که FCC برنامه‌های سال ۲۰۲۰ خود را به دلایل «امنیت ملی و ایمنی» متوقف کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره دسترسی به اینترنت 5G در زمان پرواز چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر