coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

گوریلا گلس ویکتوس 2 به عنوان مقاوم‌ترین محافظ نمایشگر جهان معرفی شد

شرکت کورنینگ از جدیدترین محصول خود در زمینه محافظ صفحه‌نمایش یعنی سری گوریلا گلس نسخه ویکتوس 2 به عنوان مقاوم‌ترین محافظ نمایشگر جهان رسما رونمایی کرد.

گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر بزرگ‌تر شده‌اند و درحالی‌که کاربران از گوشی‌های بزرگ استقبال می‌کنند،‌ این موضوع برای شرکتی مثل کورنینگ که شیشه‌ی محافظ می‌سازد دردسرساز شده است.

کورنینگ هم‌زمان با بزرگ‌شدن گوشی‌های هوشمند تلاش کرده است ساختار شیشه‌هایش را تغییر دهد تا دستگاه‌های مدرن همچنان تا حد زیادی دربرابر ضربه و سقوط از ارتفاع مقاوم باشند. کورنینگ در سال ۲۰۲۰ با شیشه‌ی محافظ گوریلا گلس ویکتوس به استقبال صنعت موبایل رفت، یک سال بعد مدل پلاس را معرفی کرد و اکنون در سال ۲۰۲۲ جدیدترین و مقاوم‌ترین شیشه‌ی خود را با نام ویکتوس ۲ به نمایش گذاشته است.

بیشتر بخوانید: نمایشگر گلکسی S23 اولترا با شکست آیفون 14 پرو مکس، بهترین نمایشگر جهان خواهد بود

گوریلا گلس ویکتوس 2، مقاوم‌ترین محافظ نمایشگر جهان

کف خانه‌ی شما حتی بدون فرش خطر خیلی زیادی برای گوشی‌های هوشمند امروزی ایجاد نمی‌کند، بااین‌حال اگر دستگاه خود را در بیرون از خانه به زمین بیندازید، احتمال آسیب دیدن آن بسیار زیاد است. در صورتی که شیشه به اندازه‌ی کافی مقاوم نباشد، گوشی به هنگام سقوط روی آسفالت به‌شدت خط و خش برمی‌دارد. در مورد سطحی مانند بتن حتی شرایط به مراتب بدتر است.

براساس گزارش GSMArena، کورنینگ در نسل جدید شیشه‌ی گوریلا گلس ویکتوس بیشتر از هر چیزی دیگری به مقاومت دربرابر بتن توجه نشان داده است. به ادعای کورنینگ، دستگاهی که از گوریلا گلس ویکتوس ۲ استفاده می‌کند، با سقوط از ارتفاع یک متر روی بتن دچار شکستگی نمی‌شود. اگر سطح برخورد آسفالت باشد، ویکتوس جدید تا ارتفاع حداکثر دو متر از خود مقاومت نشان می‌دهد.

شکی نیست که در سالیان اخیر، گوشی‌های هوشمند امروزی در کنار افزایش ابعاد، وزن آن‌ها نیز بیشتر شده است. به گفته‌ی کورنینگ، گوشی‌های امروزی به‌طور میانگین ۱۰ درصد بزرگ‌تر و ۱۵ درصد سنگین‌تر از گوشی‌های چهار سال قبل هستند. هرچه وزن دستگاه بیشتر باشد، نیرویی که به هنگام برخورد با سطح زمین به آن وارد می‌شود بیشتر خواهد بود.

به همین دلیل، تنها مقاومت دربرابر شکستگی کافی نیست، چون اگر شیشه‌ی پنل جلویی یا پشتی گوشی پس از برخورد به زمین خط و خش بردارد استفاده از آن ناخوشایند می‌شود. شکستگی و خط و خش دو مشکل متفاوت‌اند اما گاهی اوقات علتی مشترک دارند و آن هم، افتادن گوشی روی سطحی سخت است.

قرار دادن گوشی در جیب به همراه کلید یا سکه یا هر جسمی سخت، احتمال خط و خش روی دستگاه را بالا می‌برد. حتی میزها نیز ممکن است عامل خط افتادن روی گوشی باشند. بسیاری از دستگاه‌های امروزی افزون‌بر پنل جلویی در پنل پشتی نیز از شیشه استفاده می‌کنند و این یعنی کورنینگ باید شیشه‌ای بسازد که از هر دو طرف گوشی محافظت کند.

کورنینگ می‌گوید در شیشه‌های سری ویکتوس توانسته است به تعادل مناسبی بین مقاومت دربرابر سقوط از ارتفاع و مقاومت دربرابر خراش برداشتن دست پیدا کند. در شیشه‌ی ویکتوس ۲ بدون کاهش مقاومت دربرابر خط و خش، عملکرد به هنگام سقوط روی سطوح سخت نیز حفظ شده است.

گوشی‌های مجهز به شیشه‌ی ویکتوس ۲ در ماه‌های پیش رو عرضه خواهند شد. کورنینگ فعلاً به هیچ دستگاهی اشاره نکرده، اما احتمال می‌دهیم مدل جدید گوشی‌هایی که از ویکتوس پلاس استفاده می‌کنند، به ویکتوس ۲ مجهز شوند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مقاوم‌ترین محافظ نمایشگر جهان چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

منبع: gsmarena

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    شرکت ها اینقدر هزینه میکنن بعد اونوقت ما کاور و گلس میزاریم روش گوشی

    پاسخ