coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

بزرگترین پارکینگ زیرآبی دوچرخه دنیا در آمستردام افتتاح شد [+تصاویر]

بزرگترین پارکینگ زیرآبی دوچرخه دنیا افتتاح شد. قیمت این پارکینگ 65 میلیون دلار برآورد شده و در شهر آمستردام قرار دارد.

بزرگترین پارکینگ زیرآبی دوچرخه دنیا در شهر آمستردام هلند افتتاح شد. این پارکینک 65 میلیون دلار قیمت دارد و در زیر ایستگاه مرکزی این شهر بنا نهاده شده است. ساخت این پارکینگ 4 سال زمان برده و در مجموع گنجایش 7 هزار دوچرخه دارد. همچنین گفته شده است که به‌زودی با افتتاح پارکینگ دوم، ظرفیت آن به 11 هزار دستگاه خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: این ربات مانند ترمیناتور با تغییر از حالت جامد به مایع از زندان فرار می‌کند!

بزرگترین پارکینگ زیرآبی دوچرخه دنیا افتتاح شد

آینده جهان شاید یک روز به استفاده از خودروهای پرنده و جت‌پک‌ها برسد، اما امروز در سال 2023، هلند در شهر آمستردام پارکینگ زیرآبی عظیمی را افتتاح کرده است که ظرفیت گنجایش 6300 دوچرخه شخصی و 700 دوچرخه اشتراکی را دارد. ظرفیت این پارکینگ قرار است در ماه فوریه با افتتاح پارکینگ دوم به 11 هزار دوچرخه برسد.

به گزارش ورج، آمستردام به‌تازگی پارکینگ غول‌آسایی را افتتاح کرده که احداث آن چهار سال زمان و 65 میلیون دلار هزینه نیاز داشته است. این کشور ظاهراً بیشتر از آدم، دوچرخه دارد و فقط در آمستردام هر روز حدود 35 درصد از شهروندان از دوچرخه استفاده می‌کنند.

بزرگترین پارکینگ زیرآبی دوچرخه دنیا افتتاح شد

تخمین‌ها نشان می‌دهند که روزانه حدود 200 هزار نفر با اتوبوس، قطار، مترو یا قایق به ایستگاه مرکزی آمستردام می‌آیند و نیمی از آن‌ها هم دوچرخه را برای حمل‌ونقل انتخاب می‌کنند. تاکنون عمده این دوچرخه‌ها در نقاط مختلف اطراف این ایستگاه پارک می‌شدند، اما حالا قرار است این پارکینگ میزبان آن‌ها باشد.

استفاده از این پارکینگ شبانه‌روزی برای 24 ساعت اول رایگان است و بعد این مجموعه به‌ازای هر روز نگهداری از هر دوچرخه 1.46 دلار هزینه دریافت می‌کند. پارکینگ جدید زیرزمینی آمستردام حیرت‌انگیز است و گویی از درون فیلم‌های علمی تخیلی بیرون آمده.

همان‌طور که گفتیم، بخشی از ظرفیت این پارکینگ به دوچرخه‌های اشتراکی اختصاص داده شده است که شهروندان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. «مردیت گلیزر»، مدیر اجرایی مؤسسه دوچرخه شهری آمستردام می‌گوید:

برای کاهش وابستگی به خودروها، افزون بر دوچرخه، به سیستم حمل‌ونقل عمومی پرظرفیت، پربازده و دسترس‌پذیر نیاز دارید.

هلند اکنون به‌سمت آینده‌ای درحال حرکت است که خودروها در آن نقش بسیار کمی دارند. این کشور تمرکز خود را روی استفاده از دوچرخه و وسایل حمل‌ونقل عمومی گذاشته است و قصد دارد در همین راستا نمای شهرهای خود را هم زیبا نگه دارد. گفتنی است که شهر اوترخت دیگر شهر بزرگ این کشور است که 50 درصد از شهروندان آن به‌طور روزانه از دوچرخه استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص بزرگترین پارکینگ زیرآبی دوچرخه دنیا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر