;
coinex

توییت کمک‌خواهی از زیر آوار زلزله ترکیه ؛ اندر مزایای اینترنت آزاد!

توییت کمک‌خواهی از زیر آوار زلزله ترکیه توسط یک شهروند ترکی، یکی از عجیب‌ترین اتفاقات حادثه زلزله ترکیه را رقم زد.

روز گذشته شاهد وقوع زلزله‌ای به قدرت 7.8 ریشتر در ترکیه بودیم. این زلزله شاید قدرتمندترین زلزله سالیان اخیر باشد. اما اتفاقی که در این‌ میان جالب به‌نظر می‌رسد، توییت کمک‌خواهی از زیر آوار زلزله ترکیه توسط یک شهروند ترکی است که بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص توییتر داشت. با جزئیات خبر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: پیش بینی دقیق زلزله ترکیه از سه روز قبل توسط یک محقق هلندی!

توییت کمک‌خواهی از زیر آوار زلزله ترکیه

یک شهروند ترکیه‌ای در زلزله امروز از زیر آوار توییت زده و آدرس خود را اعلام کرده تا نجاتش بدهند!

توییت کمک‌خواهی از زیر آوار زلزله ترکیه

اینترنت به عنوان یکی از ابزار نوین فناوری اطلاعات، مزایای بسیار عمده‌ای از نظر گردآوری اطلاعات، انجام عملیات تجاری و در نتیجه یکی از راه‌های پیشبرد اهداف اقتصادی را برای اغلب کشورهای توسعه یافته به ارمغان آورده است.

اهمیت گسترش دسترسی کشورهای در حال توسعه به اینترنت به وسیله دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و صاحب‌نظران و کارشناسان ارتباطات و توسعه مورد تایید قرار گرفته است.

عقیده اکثریت قریب به اتفاق آن است؛ که اینترنت و فن آوری های وابسته ارتباطات دور می‌یابد، به عنوان زیرساخت ملی، استراتژیک قلمداد شود. برقراری چنین زیرساخت‌های استراتژیکی برای کشورها در حال توسعه حیاتی به نظر می آید. به طوری که ارتباطات، می تواند؛ باعث بهبود بهره وری اقتصادی، حاکمیت، آموزش، بهداشت و سلامتی و کیفیت زندگی خصوصاً در مناطق حاشیه ای شود.

این یافته‌ها نشان می‌دهد که اتصالات وسیع‌تر در درون کشورهای در حال توسعه باعث بهبود زیرساخت اطلاعات کلی در این کشورها می شود؛ و در نتیجه تغییرات مثبتی را در بهبود اقتصادی و اجتماعی ایجاد می‌کند.

زلزله روز گذشته ترکیه گواهی بر نقش پر رنگ اینترنت آزاد و پر سرعت در پیشبرد اهداف توسعه است به طوری که کاربران اینترنت در این کشور که در زیر آوار مانده‌اند، با اعلام جایگاه خود در شبکه‌های اجتماعی به عملیات امدادرسانی سرعت بخشیدند و تعداد تلفات را کاهش دادند.

گفتنی است که دسترسی به اینترنت، وای‌فای معمولاً رایگان، در سراسر ترکیه معمول است. تقریباً همه هتل‌ها، خوابگاه‌ها، آپارتمان‌های اجاره‌ای و حتی خانه‌های درختی دارای Wifi هستند. فقط هتل‌های لوکس ترکیه هزینه آن را می‌گیرند.

توییت کمک‌خواهی از زیر آوار زلزله ترکیه

بسیاری از رستوران‌ها، کافه‌ها، بارها، کافه‌های ساحلی و دفاتر آن را ارائه می‌دهند. برخی از اتوبوس‌ها، قطارها و قایق‌های بین شهری آن را دارند و فرودگاه‌ها با پرداخت هزینه آن را ارائه می‌دهند. سایت تجزیه و تحلیل اینترنتی Speedtest نشان می‌دهد سرعت اینترنت پهن باند ثابت ترکیه در سال 2021 با میانگین سرعت دانلود 26.87 مگابیت در ثانیه و متوسط سرعت آپلود 5.55 مگابیت در ثانیه در بین 175 کشور در رتبه 105 قرار گرفت.

در نتیجه درخواست‌های مکرر نجات از سوی کاربران ترکیه‌ای در توییتر، گروهی از مهندسان ترکیه‌ای از ایلان ماسک درخواست کردند تا اجازه فعال کردن آلارم زلزله برای کاربران توییتر فراهم شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص توییت کمک‌خواهی از زیر آوار زلزله ترکیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر