فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

رئیس امور جهانی متا: میلیون‌ها ایرانی از اینستاگرام برای روشنگری در خصوص اعتراضات استفاده می‌کنند

رئیس امور جهانی شرکت متا معتقد است که میلیون‌ها ایرانی از اینستاگرام برای روشنگری در خصوص اعتراضات استفاده می‌کنند.

به گزارش عصر ارتباط و به نقل از آی‌تی‌آنلایز، نیک کِلِگ، رییس امور جهانی شرکت متا در گفتگویی عنوان کرده است که میلیون‌ها ایرانی از اینستاگرام برای روشنگری در خصوص اعتراضات استفاده می‌کنند. اینستاگرام با داشتن میلیاردها نفر کاربر در سراسر جهان می‌تواند منبعی بسیار کارآمد در هر زمینه ارتباطی باشد. بسیاری از افراد از این شبکه اجتماعی پرمخاطب برای پیگیری اخبار و وقایع روز، سرگرمی و … استفاده می‌کنند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: میرسلیم: نظر مردم مهم نیست، اینستاگرام باید فیلتر باشد چون فاجعه‌ است!

استفاده از اینستاگرام به‌منظور روشنگری در خصوص اعتراضات

نیک کِلِگ، رییس امور جهانی متا گفت: «اینستاگرام توسط ایرانیان برای روشنگری درباره اعتراضات و واکنش به آن، به طور گسترده، استفاده شده است.» به گزارش عصر ارتباط رییس امور جهانی متا درباره نقش اینستاگرام در اعتراضات مدعی شد:

ده‌ها میلیون نفر در ایران، علی‌رغم تلاش‌های دولت برای مسدود کردن این سرویس به دلیل اعتراضات چند ماهه، هنوز از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

به گفته کلگ، مردم ایران تصاویر اینستاگرامی اعتراضات را با رسانه‌های بین‌المللی به اشتراک گذاشتند، زیرا بسیاری از آنها نمی‌توانستند به طور مستقیم از ایران گزارش دهند.  کلگ خاطرنشان کرد که:

«اعتراضات ناشی از مرگ مهسا امینی، منجر به محدودیت آزادی بیان، آزادی تجمع و آزادی استفاده از اینترنت و برنامه‌هایی مانند اینستاگرام شده است.»

استفاده از اینستاگرام به‌منظور روشنگری در خصوص اعتراضات
وی افزود: «با وجود تلاش‌ها برای مسدود کردن اینستاگرام، شاهدیم ده‌ها میلیون نفر، هنوز راه‌هایی برای دسترسی به آن پیدا می‌کنند.»

ناتانیل گلیچر، رییس سیاست امنیتی متا نیز معتقد است: «تاکتیک‌های دسترسی به سرویس‌های شبکه اجتماعی تصویرمحور، شامل استفاده از نرم‌افزار شبکه خصوصی مجازی (VPN) است که فعالیت‌های آنلاین را رمزگذاری و پنهان می‌کند.» گلیچر افزود:

مردم ایران همچنین از نسخه «سبک» اپلیکیشن اینستاگرام که سال گذشته در ایران منتشر شد، استفاده می‌کنند. این نسخه برای مکان‌هایی طراحی شده که پهنای باند اینترنت آن، ناچیز است.

گلیچر مدعی شد: «این یک واقعیت تاسف‌آور است که وقتی دولت‌ها می‌خواهند از دسترسی شهروندان خود به مباحث عمومی جلوگیری کنند، ابزارهای زیادی در اختیار دارند که بتوانند از آن استفاده کنند، اما شاهدیم که تلاش‌های ایران، آن‌طور که دولت می‌خواهد، موثر نیست.»

طبق گزارش متا، از زمان درگذشت مهسا امینی، هشتگ‌های مربوط به اعتراضات ایران، بیش از 160 میلیون بار در اینستاگرام استفاده شده است و حتی هشتگ مهسا امینی پرکاربردترین هشتگ سال 2022 اینستاگرام شد. متا همچنین سیاست‌هایی را برای حذف پست‌هایی که فعالان و روزنامه‌نگاران را در معرض خطر قرار می‌دهد، اعمال کرده است.

گفتنی است ایران در واکنش به اقدامات مشابه کشورهای غربی، در هفته‌های اخیر، 36 فرد و نهاد اتحادیه اروپا و بریتانیا را در پاسخ به اقدامات‌شان در زمینه اعتراضات این کشور تحریم کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص استفاده از اینستاگرام برای روشنگری در خصوص اعتراضات چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر