فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

عرضه اینترنت ماهواره ای وان وب با تکمیل نخستین منظومه‌ ماهواره‌ای در آینده نزدیک آغاز می‌شود

عرضه اینترنت ماهواره ای وان وب به‌زودی آغاز می‌شود زیرا این شرکت به‌تازگی ماهواره‌های خودر را برای رقابت با استارلینک به جو زمین فرستاده است.

عرضه اینترنت ماهواره ای وان وب با ارسال ماهواره‌های این شرکت به فضا به‌زودی و در آینده‌ای بسیار نزدیک آغاز می‌شود. شرکت اینترنتی وان‌وب را می‌توان یکی از رقبای سرسخت و اصلی استارلینک در عرضه اینترنت ماهواره‌ای پرسرعت دانست. این شرکت بارها تلاش کرده که استارلینک را شکست دهد و حالا با ارسال ماهواره‌های خود به جو زمین مستقیماً وارد رقابت تازه‌ای با استارلینک ایلان ماسک شده است.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: دیش‌های اینترنت ماهواره‌ای آمازون رونمایی شد؛ کوچکتر و به‌صرفه‌تر از استارلینک!

عرضه اینترنت ماهواره ای وان وب به‌زودی آغاز می‌شود

شرکت وان‌وب بالاخره آخرین محموله از ماهواره‌های خود را در یک گروه 36تایی از هند به مدار فرستاد تا اولین منظومه ماهواره‌ای خود را با 616 ماهواره تکمیل کند. مدیرعامل این شرکت درباره این منظومه که برای ارائه اینترنتی ماهواره‌ای استفاده خواهد شد، گفته این دستاورد ثمره تلاش‌های مداوم نیروهای آن‌ها بوده است.

به‌گزارش بلومبرگ، وان‌وب با پرتاب اخیر خود حالا آماده است تا از ماه مه به کسب‌وکارها و مشتریان دولتی خود در 48 ایالت جنوبی آمریکا سرویس اینترنت ماهواره‌ای ارائه کند. «نیل مسترسون»، مدیرعامل این شرکت هم امیدوار است که بتواند تا پایان سال 2023 پوشش جهانی خدمات خود را در اختیار مشتریان قرار دهد.

مسترسون می‌گوید وان‌وب در سال‌های اخیر مشکلات ژئوپولتیک متعددی را پشت سر گذاشته است و کارمندان آن‌ها نشان داده‌اند که تا چه اندازه می‌توانند سرسخت باشند. در وب‌سایت این شرکت آمده است:

وان‌وب هدف اجتماعی مهمی در مسیر بهبود دسترسی به اطلاعات را دنبال می‌کند. این شرکت دارای استعدادهایی فوق‌العاده است، فرصت تجاری جذابی پیش رو دارد و توسط سرمایه‌گذاران متعهد و آگاه حمایت می‌شود.

عرضه اینترنت ماهواره ای وان وب به‌زودی آغاز می‌شود

وان‌وب درحال‌حاضر دومین منظومه ماهواره‌ای بزرگ در مدار پایینی زمین را در اختیار دارد و بزرگ‌ترین رقیب استارلینک اسپیس ایکس محسوب می‌شود. البته اختلاف تعداد ماهواره‌های این دو شرکت بسیار زیاد است؛ چرا که استارلینک بالغ بر 3000 ماهواره در مدار دارد.

احتمالاً از همین جهت است که مسترسون هرگونه رقابت با اسپیس ایکس را رد می‌کند. او می‌گوید: «شرکت ایلان ماسک مصرف‌کنندگان عادی را هدف قرار داده، درحالی‌که وان‌وب به سمت کسب‌وکارها و مشتریان دولتی رفته است.» گفتنی است که این شرکت از خدمات راکتی اسپیس ایکس هم برای ارسال ماهواره‌های خود به مدار استفاده کرده است. بااین‌حال، از آن‌جایی که هر دو در زمینه ارائه اینترنت ماهواره‌ای فعالیت می‌کنند، نمی‌توان از وجود رقابت بین این دو شرکت چشم‌پوشی کرد.

وان‌وب حدود یک دهه پیش تأسیس شد، اما در ماه مارس 2020 به ورشکستگی رسید. درنهایت دولت بریتانیا و شرکت مخابراتی Bharti Group هند این کمپانی را احیا کردند و حالا مدیران شرکت امیدوارند که تا سال 2025 به سودآوری برسند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره عرضه اینترنت ماهواره ای وان وب چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر