coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

عدم تخصیص یارانه به خریداران ارز ؛ تصمیم دولت برای تامین منابع!؟

تخصیص یارانه به خریداران ارز منتفی خواهد شد. دولت با رصد اطلاعات حساب خریداران ارز، یارانه این افراد را قطع خواهد کرد.

عدم تخصیص یارانه به خریداران ارز راهکار دولت برای تأمین منابع است که با توجه به افزایش قیمت دلار به 55هزار تومان گرفته شده است. خریداران دلار برای خرید دلار سهمیه‌ای باید حساب ارزی تشکیل دهند و دولت نیز با اتکا به همین حساب‌های ارزی می‌تواند افراد سودجو را شناسایی کرده و یارانه آنها را قطع کند. حال اینکه مبلغ سود فروش دلار آنقدر بالاست که مبلغ یارانه برای فروشنده به چشم نخواهد آمد.

بیشتر بخوانید: افزایش قیمت خودرو قطعی است ؛ افزایش چند درصدی قیمت کارخانه ای خودرو

عدم تخصیص یارانه به خریداران ارز

گفته می‌شود این اقدام با توجه به افتتاح حساب ارزی و امکان احصای دقیق اطلاعات صورت می‌گیرد، به این شکل که خرید ارز سهمیه نیازمند افتتاح حساب ارزی است و واریز ارز اسکناس به حساب ارزی پس از ۷۲ ساعت صورت می‌گیرد که همین موضوع، امکان رصد دقیق خریدارن ارز سهمیه‌ای و حذف یارانه آن‌ها با توجه به تمکن مالی و گردش حساب بالای آنها را ایجاد می‌کند. بر همین اساس، اطلاعات این گروه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال خواهد شد.

به گزارش تکراتو و به نقل از خبر آنلاین، بر اساس مصوبه دولت، هر شخص ایرانی می تواند یک بار در سال، 5000 یورو یا معادل، دلار سهمیه‌ای با کدملی دریافت کند که برای دریافت آن، لازم است، متقاضی از طریق ثبت نام دلار سهمیه‌ای در سایت برخط بازار متشکل ارزی، درخواست خود را ثبت کند. ارز سهمیه‌ای ۱۴۰۲، توسط صرافی‌های منتخب و با نرخ دلار توافقی عرضه می شود. گفته می‌شود که قرار است ارز سهمیه‌ای با کارت ملی به معادل ۲۰۰۰ یورو کاهش یابد.

عدم تخصیص یارانه به خریداران ارز
تخصیص یارانه به خریداران ارز

بنا به این گزارش، در حال حاضر هرگاه که بین ارز دولتی و ارز بازار آزاد فاصله قابل ملاحظه‌ای شکل می‌گیرد، سروکله سوء‌استفاده‌کنندگان در بازار پیدا می‌شود و یکی از شگردهای رایج نیز این است که در ازای پرداخت اندکی پول با جمع‌آوری کارت ملی اشخاص نیازمند از سهمیه ارزی ۲ هزار دلاری آن‌ها برای خرید ارز به نرخ دولتی و فروش آن در بازار آزاد استفاده می‌کنند.

دوازدهمین مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی دولت سیزدهم طبق روال ماه‌های گذشته بیستم فروردین‌ماه احتمالا به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

در این بین، اگر سرپرست خانوار جزو دهک‌های اول تا سوم باشد، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان آن‌هم به‌ازای هر نفر دریافت می‌کند. در صورتی‌که سرپرست جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار بگیرد، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به دستش می‌رسد. البته اگر این افراد اقدام به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ۱۰ میلیون ریالی کرونا کرده باشند، اقساط این تسهیلات از مبلغ واریزی به حساب آنها کم می‌شود.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص عدم تخصیص یارانه به خریداران ارز چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    با اهدا سلام و تحیات و تبریک ایام. احتراما معروض می دارد یک چنین تصمیمی مبنی بر حذف یارانه های اشخاصی که دلار سهمیه ای خرید می کنند شرعا و عرفا صحیح و منطقی نیست. چرا که در وهله اول اگر دلار و یا یارانه در سطح کلان جمعیت ایران اسلامی سهمیه بندی شده است لذا پس حذف این سهمیه چه معنی می دهد و سنخیت با کلمه سهمیه و سهمیه بندی نمی دهد. و مسیولین مربوطه هر چقدر هم در ممیزی و شفاف سازی حساب های خریداران تلاش کنند باز نمی توانند دلال باز ها را از مردم نیازمند نمی توانند تشخیص دهند. چرا که رقم و یا حباب تورم در جامعه انقدر نامتعارف هست که کسانی که دست به چنین خریدهای دلاری می کنند از روی ناچاری و تامین معاش خود و خانواده اشان است.‌ و امر مشتبه نشود که ایشان دلال هستند و هر روز با دلار فروشی پول پارو می کنند. البته مولفه ها و راهکارهای متناسبتر برای مشخص کردن دلالان وجود دارد که حتما جلوی سو استفاده زالو صفتان را خواهد گرفت. لطفا دولت محترم هیجانی عمل نکند چه بسا بازتاب آن منجر به انفعال و اختلال در نظم اقتصادی را بهمراه داشته باشد. یا حق

    پاسخ