coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

نحوه واگذاری سهام بورسی فرهنگیان اعلام شد

نحوه واگذاری سهام بورسی فرهنگیان مشخص شد. ظاهراً این طرح به‌صورت مرحله‌ای و به تدریج انجام خواهد گرفت.

امین‌الله سالاری عضو هیأت امنای مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، نحوه واگذاری سهام بورسی فرهنگیان را اعلام کرد. وی عنوان کرد که واگذاری این سهام موضوعی بود که فرهنگیان به‌مدت 12 سال منتظر آن بودند و حالا به مرحله اجرا نزدیک شده است. وی یکی از پیشن‌نیازهای واگذاری سهام فرهنگیان را داشتن کد بورسی عنوان کرد و گفت، هرچه زودتر برای دریافت کد بورسی اقدام کنید تا روند واگذاری به سریع‌ترین شکل ممکن انجام شود. در ادامه با جزئیات کامل خبر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: طرح فروش خودرو لیزینگی ویژه فرهنگیان اردیبهشت 1402 [+شرایط و محصولات طرح]

نحوه واگذاری سهام بورسی فرهنگیان اعلام شد

به گزارش تکراتو و به نقل از فارس، امین‌الله سالاری عضو هیأت امنای مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص واگذاری سهام شرکت‌های این مؤسسه در قالب مگاپروژه ارزش مالکانه به اعضای صندوق، اظهار کرد:

واگذاری سهام انتظاری بود که فرهنگیان عضو مؤسسه حدود ۱۲ سال برای تحقق آن لحظه‌شماری می‌کردند، بنابراین اعطای سهام می‌تواند یکی از مبارک‌ترین اتفاقاتی باشد که در تاریخ صندوق رخ داده‌ است.

وی با بیان اینکه سهامدار شدن فرهنگیان مالکیت‌شان را بر دارایی خود مسجل می‌کند، افزود: «بازنشستگان می‌توانند با مدیریت این سهام در بازار سرمایه، به سودآوری بیشتری دست پیدا کنند.» سالاری افزود:

با تلاش‌هایی که صورت گرفته است، واگذاری سهام الحمدالله مراحل کارشناسی، ارزیابی و شناسایی شرکت‌های قابل واگذاری را طی کرده است و ان‌شاءالله از اولین مرحله از این واگذاری به‌زودی رونمایی خواهد شد.

نحوه واگذاری سهام بورسی فرهنگیان اعلام شد

وی در خصوص اهمیت طرح ارزش مالکانه برای فرهنگیان عضو مؤسسه، اظهار کرد: «فرهنگیان عضو صندوق ذخیره صاحبان اصلی این سرمایه هستند و خودشان مکرر پیگیر واگذاری سهام بوده و هستند بنابراین این اتفاق مبارک می‌تواند پاسخگوی بخش اعظمی از مطالبات آنها باشد.»

عضو هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به تدریجی و مرحله‌ای بودن اجرای طرح ارزش مالکانه، گفت:

اجرای طرح واگذاری سهام مرحله‌ای و تدریجی خواهد بود و با شناسایی شرکت‌های دارای قابلیت ورود به بورس به تدریج و طی حدود دو سال تمام سهام متعلقه به بازنشستگان به آنها واگذار خواهد شد.

سالاری در خصوص نحوه مدیریت سهام توسط بازنشستگان تصریح کرد: «واگذاری سهام به قشر عظیمی از فرهنگیان می‌تواند بازار سرمایه را دچار مشکل کند و چنانچه فرهنگیان بخواهند بلافاصله به تشکیل صف فروش سهام خود اقدام کنند، ممکن است اصل سرمایه آنها را با خطر کاهش قیمت مواجه کند؛ بنابراین توصیه می‌کنم که پس از اختصاص سهام به آنها، مدیریت کنند و برای فروش عجله نکنند و در فرصت مناسب از سودآوری آن بهره ببرند.»

وی با اشاره به اینکه این طرح بسیار خوب و مهم ممکن است چالش‌هایی نیز داشته باشد، اظهار داشت:

یکی از مهم‌ترین چالش‌های اجرای این طرح پس از واگذاری، می‌تواند عجله فرهنگیان برای فروش سهام باشد که نگرانیم این امر با ورود دلالان و سفته بازان بازار سرمایه همراه شود و فرهنگیان دچار ضرر و زیان شوند.

عضو هیأت امنای مؤسسه مهم‌ترین دستاورد این طرح را جلب اعتماد فرهنگیان عضو صندوق عنوان کرد و گفت: «از دستاوردهای طرح ارزش مالکانه این است که فرهنگیان بالاخره پس از سال‌ها حس مالکیت‌شان بر دارایی‌های صندوق عملیاتی شده و اطمینان یافته‌اند که سرمایه‌ها و دارایی‌های صندوق متعلق به آنهاست.»

وی دارا بودن کد بورسی را شرط لازم واگذاری سهام به بازنشستگان دانست و تأکید کرد:

از فرهنگیان تقاضا داریم جهت تسریع در روند واگذاری سهام و اجرای طرح موسوم به ارزش مالکانه هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت کد بورسی و ثبت آن در سایت صندوق ذخیره به نشانی www.szf.ir اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص نحوه واگذاری سهام بورسی فرهنگیان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر