coinex
راهنمای خرید تکراتو

تصویب قانون کنترل اینفلوئنسرها در فرانسه ؛ از جزای نقدی تا 6 ماه حبس برای خاطیان!

مجلس ملی فرانسه پیش‌نویس طرح قانون کنترل اینفلوئنسرها در فرانسه را تصویب کرد. با اینکه این قانون هنوز نهایی نشده اما احتمال تصویب در مجلس سنا را دارد.

به موجب این قوانین در صورت عدم رعایت مفاد آن اینفلوئنسرها با جریمه‌هایی همچون بسته‌شدن حساب کاربری و 6 ماه زندان روبرو شده و تا 300 هزار یورو هم جریمه باید پرداخت کنند. به گزارش تک‌کرانچ، طبق این طرح، اینفلوئنسرهای فرانسوی ملزم به استفاده از برچسب‌هایی در میان تصاویر یا ویدئوهای تبلیغاتی خود برای نشان دادن پست تبلیغاتی هستند و البته استفاده از عبارت تبلیغ در توضیح پست‌ها کفایت نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: بررسی فعالیت اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام ؛ شگفتی‌سازی دهه شصتی‌ها!

جزئیاتی از طرح قانون کنترل اینفلوئنسرها در فرانسه

درصورت استفاده اینفلوئنسرها از فیلتر زیبایی شبکه‌های اجتماعی یا اصلاح تصاویرشان با فتوشاپ باید این امر را اطلاع‌رسانی کنند؛ به‌گونه‌ای که در خود عکس یا ویدیو قابل دیدن باشد. پارلمان فرانسه با این اقدام قصد دارد از کاربران شبکه‌های اجتماعی در برابر مشکلات روانی همچون افسردگی مراقبت کند.

قانون کنترل اینفلوئنسرها در فرانسه

طبق این لایحه تبلیغ جراحی زیبایی، محصولات و خدمات مالی (از جمله ارزهای دیجیتال) و محصولات تقلبی به‌طور کلی برای اینفلوئنسرها ممنوع شده است. همچنین حتی درصورت تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی توسط این اشخاص باید یک بنر اطلاعاتی در خصوص خطرات آن در تبلیغ قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص قانون کنترل اینفلوئنسرها در فرانسه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر