coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

دولت آمریکا لیست رمزارزهای غیرقانونی را منتشر کرد؛ با تمام توان برای سرکوب کریپتو!

کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در پی تداوم مبارزات خود با پروژه‌های غیرقانونی و جنگ با کریپتو دست به انتشار لیست رمزارزهای غیرقانونی زده است.

طبق مقاله‌ای از وال استریت ژورنال، کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مدعی شده که 76 ارز دیجیتال رسماً به ثبت نرسیده‌اند و لذا غیرقانونی هستند. در میان لیست رمزارزهای غیرقانونی که SEC منتشر کرده، نام رمزارزهای مشهوری همچون استیبل کوین ترا (TerraUSD) و توکن بومی صرافیFTX  (FTT) به چشم می‌خورد؛ حتی ریپل (XRP) و دش (DASH) نیز از این اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در امان نبوده‌اند. در نتیجه، این پروژه‌ها امکان فعالیت اقتصادی تحت قوانین مالی دولت آمریکا را ندارند.

این در حالی است که نهادها و سازمان‌های آمریکایی در حال تعیین و تبیین قوانین بیشتر و دقیق‌تری برای بازار رمزارزها هستند. این پروسه خود می‌تواند کمک بزرگی به جامعه کریپتو باشد تا با خیال راحت‌تر و اطمینان بیشتری به فعالیت در صنعت کریپتو کارنسی ادامه دهند. البته که شاید در این روند، پلتفرم‌ها و پروژه‌های مختلفی برای همیشه از بین بروند.

بیشتر بخوانید: ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال بیترکس رسما اعلام شد

ابعاد انتشار لیست رمزارزهای غیرقانونی

انتشار این لیست در حالی رقم خورده که تعداد فراوانی از این توکن‌ها در صرافی‌های معروفی لیست شده‌اند. بنابراین با چنین تصمیمی پیش‌بینی اقدامات سخت‌گیرانه بیشتر از سوی سازمان SEC در آینده برای پلتفرم‌های رمزارزی دور از تصور نیست. هم‌اکنون نیز بایننس، کراکن و چند صرافی مشهور دیگر درگیر مشکلاتی از این دست هستند. حتی احتمال دارد که فعالیت در این صرافی‌ها به طور کامل ممنوع اعلام شود.

دولت آمریکا لیست رمزارزهای غیرقانونی را منتشر کرد؛ با تمام توان برای سرکوب کریپتو!

همچنین تصمیم کمسیون بورس و اوراق بهادار احتمالاً تاثیر زیادی بر آینده ریپل خواهد داشت. این پروژه حالا نیز دچار چالش‌های حقوقی مختلفی بوده و در صورت تایید غیرقانونی بودن این رمزارز، قطعا شانس ریپل برای پیروزی در دادگاه بسیار کمرنگ خواهد شد.

اگر با یک دید خوش‌بینانه‌تری بخواهیم به این خبر بنگریم، باید اشاره کرد رمزارزهای محبوبی همچون بیت کوین و اتریوم در این لیست قرار نگرفته‌اند. اما تضمینی وجود ندارد که نهاد SEC در آینده نیز محدودیت‌هایی برای این دو رمزارز اعمال نکند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اعلام لیست رمزارزهای غیرقانونی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر