coinex
OMPFinex

اینترنت 20 گیگابیتی گوگل وارد فاز آزمایشی شد

اینترنت 20 گیگابیتی گوگل پس‌از گذراندن مراحل توسعه حالا وارد فاز آزمایشی شده است و این شرکت به‌دنبال داوطلب برای آزمایش اینترنت سریع خود است.

ظاهراً مراحل توسعه اینترنت 20 گیگابیتی گوگل به اتمام رسیده و حالا این شرکت قصد دارد اینترنت پرسرعت جدید خود را آزمایش کند. برای این کار گوگل با چند مؤسسه آموزشی و خیریه وارد مذاکره شده است تا بتواند اینترنت 20 گیگابیتی خود را بوسیله آنها تست کند.

ظاهراً مراحل آزمایش این اینترنت پیچیده‌تر از این حرف‌هاست چرا که یکی از مدیران گوگل عنوان کرده است که برای تست اینترنت فوق‌سریع این شرکت به 8 مؤسسه یا سازمان احتیاج دارند و مراحل آن مدتی به طول خواهد انجامید.

بیشتر بخوانید: فعالسازی اینترنت استارلینک در اعماق جنگل‌های آمازون ؛ اینترنت ماهواره‌ای از قطب جنوب تا آمازون

مراحل توسعه اینترنت 20 گیگابیتی گوگل به اتمام رسید

اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل یکی از سریع‌ترین گزینه‌های موجود اینترنت جهان است. به گفته گوگل این خدمت به صورت یک اتصال متقارن به معنی برابری پهن‌باند دانلود و آپلود به صورت همزمان، در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد و به خصوص برای موسساتی که به پهن‌باند بسیار بالا برای تحقیقات خود نیاز دارند مفید است. نیک ساپوریتو، مدیر محصول مولتی‌گیگ و تجاری گوگل، می‌گوید:

‘گوگل در این مرحله از آزمایش‌‌های محدود اینترنت فوق‌سریع به هشت شرکت و سازمان جدید نیاز دارد.

اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل از اواخر سال گذشته (۲۰۲۲) وارد فاز آزمایشی شده و اسکرین‌شاتی که ساپوریتو از تست سرعت این اتصال به خانه‌اش در شهر کانزاس منتشر کرده نشانگر سرعتی بیش از ۲۰ گیگابیت و لتنسی (تاخیر) صفر است.

مراحل توسعه اینترنتی 20 گیگابیتی گوگل به اتمام رسید
اسکرین‌شات ساپروتینو از سرعت اتصال به اینترنت فوق‌سریع گوگل

ساپوریتو می‌گوید: «برای آزمایش اوج توان این اتصال، هرچندتایی که می‌شد از بازی‌های جام جهانی را روی دستگاه‌های مختلف خانه‌اش با کیفیت 4K پخش کرده اما به اشباع اتصال نزدیک هم نشده است.»

گوگل در این پروژه با دانشگاه شهر میزوری کانزاس همکاری می‌کند. طبق گفته‌های ساپوریتو:

مدرسه علوم و مهندسی این دانشگاه از اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل برای کار با بزرگ داده‌ها و تکنولوژی پیشرفته واقعیت مجازی استفاده می‌کند.

گوگل پیش از این نسخه‌ای با سرعت پایین‌تر (که البته باز هم سرعت بالایی دارد) را در مناطق منتخبی از آمریکا عرضه کرده است. در برخی از مناطق آمریکا کاربران می‌توانند با ۱۲۵ دلار در ماه به اینترنت متقارن ۵ گیگابیتی و با ۱۵۰ دلار در ماه به خدمت ۸ گیگابیتی دسترسی پیدا کنند. هر دوی این خدمات یک جک فیبر ۱۰ گیگی را برای افزایش سرعت در آینده نیز شامل می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اینترنت 20 گیگابیتی گوگل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر