coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

اصفهانی‌ها، بزرگترین خریداران گوشی پرچمدار در ایران هستند!

طبق نتایج یک بررسی آماری از بازار موبایل ایران، مردم اصفهان بزرگترین خریداران گوشی پرچمدار در ایران هستند. پس از آن نیز شهرهای اهواز، شیراز، کرج و اردبیل قرار گرفته‌اند.

براساس آماری که از سوی تکنولایف (یکی از فروشگاه‌‌‌های تخصصی کالای دیجیتال) از تحلیل داده‌‌‌های کاربران در سال 1401 منتشر شده، کاربران پنج شهر اصفهان، اهواز، شیراز، کرج و اردبیل درمیان‌ هزار شهری که در سال 1401 جهت خرید به فروشگاه اینترنتی تکنولایف مراجعه داشته‌اند، از سایر شهرها تمایل بیشتری به گوشی‌‌‌های موبایل پرچم‌‌‌دار و میان‌رده از خود نشان داده‌اند.

مطابق با آخرین آمارهایی که GSMA Intelligence در سال 2023 منتشر کرده، چیزی بالغ بر 126.9 میلیون دستگاه گوشی موبایل در ایران فعال است. این عدد نسبت به سال گذشته سه میلیون دستگاه (حدود 2.5 درصد) رشد داشته است. از سال 2018 تا به امروز نیز میزان علاقه کاربران ایرانی به گوشی‌‌‌های هوشمند به میزان فراوانی رشد داشته و جایگزین گوشی‌‌‌های دکمه‌‌‌ای (فیچر‌‌‌فون‌‌‌ها) شده‌اند.

بیشتر بخوانید:‌بهترین گوشی های سری S سامسونگ [اردیبهشت 1402]

بزرگترین خریداران گوشی پرچمدار در ایران

مطابق با این گزارش میانگین قیمت گوشی‌‌‌های موبایلی که مردم تهران در زمستان 1401 خریده‌اند چیزی در حدود 9 میلیون تومان بوده است. اما از طرفی بزرگترین خریداران گوشی پرچمدار در ایران به ترتیب گوشی‌های گران‌‌‌تری با میانگین قیمت 11 میلیون تومان را به‌دست آورده‌اند. طبق این گزارش، گوشی‌‌‌های آی‌فون که یکی از گران‌‌‌ترین گوشی‌‌‌های موجود در بازار بوده، در شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و کرج بیش از دیگر شهرها مورد استقبال بوده است.

بزرگترین خریداران گوشی پرچمدار در ایران

همچنین سهم فروش گوشی‌‌‌های هوشمند نسبت به گوشی‌‌‌های دکمه‌‌‌ای در تکنولایف نیز حدوداً 80 به 20 بوده؛ بااین‌حال نکته جالبی که در آمارهای این فروشگاه تخصصی اعلام شده و بسیار مورد توجه است، فروش بالای گوشی‌‌‌های فیچر در برخی از شهرهای ایران است.

براساس این گزارش 11 ‌درصد از گوشی‌‌‌های تهران، 50 درصد از گوشی‌‌‌های زاهدان، 54 درصد از گوشی‌‌‌های سردشت، 45 درصد از گوشی‌‌‌های سراوان، 45 ‌درصد از گوشی‌‌‌های جاسک، 30 درصد از گوشی‌‌‌های ملایر، 39 درصد از گوشی‌‌‌های چابهار و 58 درصد از گوشی‌‌‌های قشم که در این پلتفرم خریداری شده‌اند، از دسته گوشی‌‌‌های فیچر یا دکمه‌‌‌ای هستند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص بزرگترین خریداران گوشی پرچمدار در ایران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر