coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

کاهش استقبال کاربران از تردز ؛ افت زودهنگام رقیب پرسروصدای توییتر!

اخبار جدید حاکی از کاهش استقبال کاربران از تردز است. برخلاف روال چند روز قبل، رقیب پر شر و شور توییتر به طرز عجیبی درحال سقوط است.

با استناد به آماری که دو شرکت شرکت تحلیل و داده دیجیتالی «سنسور تاور» و «سیمیلار وب» ارائه داده‌اند، کاهش استقبال کاربران از تردز محرز است و قاتل توییتر حالا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. با این حال همه می‌دانیم که شبکه اجتماعی جدید شرکت متا زیرمجموعه اینستاگرام است و طبق نظر کارشناسان، اگر از هر 4 نفر کاربر اینستاگرام یک نفر در تردز فعالیت داشته باشد، برای سرپا ماندن و بزرگ شدن این شبکه اجتماعی متن محور کافی است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت کارمندان توییتر به تردز ؛ طغیان علیه رئیس جنجالی!

کاهش استقبال کاربران از تردز

شبکه اجتماعی متن محور تردز، هفته گذشته راه‌اندازی شد و ظرف مدت 5 روز، ۱۰۰ میلیون نفر به عضویت آن پیوستند. با این حال، آمار شرکت‌های سنسور تاور و سیمیلار وب نشان می‌دهد که این پلتفرم با کاهش نرخ رشد و تعامل کاربران روبرو شده است.

داده‌های سنسور تاور، کاهش قابل ملاحظه تعامل کاربران از زمان راه‌اندازی شدن تردز در پنج‌شنبه گذشته را نشان می‌دهد. تعداد کاربران روزانه فعال این پلتفرم، روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، حدود ۲۰ درصد کمتر از شنبه بود و زمانی که هر کاربر در این شبکه اجتماعی سپری کرد، از ۲۰ دقیقه، به ۱۰ دقیقه رسید که یک کاهش ۵۰ درصدی بوده است.

کاهش استقبال کاربران از تردز 

آمار شرکت تحلیل و داده دیجیتالی سیمیلار وب هم روندهای مشابه را تائید می‌کند. طبق این آمار، “تردز” با کاهش بیش از ۲۵ درصدی تعداد کاربران روزانه فعال در فاصله هفتم ژوییه تا دوشنبه در گوشی‌های اندروید، روبرو شده است اما این شرکت هنوز آمار مربوط به دستگاه‌های iOS را نهایی نکرده است. آمار “سیمیلار وب” همچنین نشان می‌دهد زمان استفاده از “تردز”، تقریبا نصف شده و زمانی که کاربران آمریکایی در این اپلیکیشن سپری کرده‌اند، از حدود ۲۰ دقیقه در ششم ژوییه، به بیش از هشت دقیقه در دهم ژوییه، کاهش پیدا کرده است.

“تردز” از پنجم ژوییه که راه‌اندازی شد، به دلیل ارتباط با اینستاگرام و امکان استفاده از نام کاربری و انتقال دنبال‌کننده‌ها از این شبکه اجتماعی اشتراک‌گذاری عکس و بازخورد مثبت تبلیغات‌کنندگان، سر و صدای زیادی به پا کرد. وب‌سایت فناوری “ورج” گزارش کرده بود کاربران ظرف مدت یک روز، بیش از ۹۵ میلیون پست در “تردز” ارسال کرده و ۱۹۰ میلیون لایک کرده بودند.

با این حال، “تردز” در روزهای نخست فعالیت خود بوده و افزایش یکباره عضویت‌ها طبیعی است، زیرا کاربران سرویس جدید و فضای آن را کنکاش می‌کنند تا مناسب بودن آن را ارزیابی کنند.

آدام موسری، مدیر اینستاگرام و “تردز” در شرکت متا پلتفرم، با صراحت گفته است وی قصد ندارد اخبار یا سیاست را در این پلتفرم جدید در ارجحیت قرار دهد و از این رو، ممکن است “تردز” برای بعضی از کاربران بانفوذ، نتواند جایگزینی برای توییتر باشد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، جاسمین انبرگ، تلحیلگر ارشد “اینسایدر اینتلیجنس” گفت:

اگر از هر چهار کاربر اینستاگرام، یک نفر ماهانه از “تردز” استفاده کنند برای شرکت متا کفایت میکند تا “تردز” به بزرگی توییتر باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ کاهش استقبال کاربران از تردز چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر