coinex
OMPFinex

وزیر ارتباطات: کارگروه فیلترینگ با درخواست رفع فیلتر گوگل پلی مخالفت کرد!

درخواست رفع فیلتر گوگل پلی از طرف کارگروه فیلترینگ رد شد. وزیر ارتباطات پیشنهاد رفع فیلتر گوگل پلی را داد اما با آن مخالفت شد.

«عیسی زارع‌پور» عصر امروز در جمع خبرنگاران مدعی شد روز گذشته، در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، درخواست بازگشایی گوگل پلی توسط وزارت ارتباطات و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرح شده که با آن موافقت نشده است. او با تأکید بر اینکه بایستی در برخی محدودیت‌ها تجدیدنظر شود، اظهار داشت که آن‌ها در این زمینه تصمیم‌گیر نیستند. او پیش‌تر نیز اعلام کرده بود نظر تخصصی وزارت ارتباطات رفع فیلتر گوگل پلی است.

بیشتر بخوانید: انتشار نسخه‌های جعلی اسنپ و آپ در گوگل پلی ؛ مراقب جاسوس‌افزارها باشید

درخواست رفع فیلتر گوگل پلی

گوگل‌ پلی از مهر سال 1401 فیلتر شد و وزیر ارتباطات سه ماه بعد، موافقتش با رفع فیلتر این اپ استور را مطرح کرد؛ با این‌وجود هیچ تغییری در وضعیت دسترسی به گوگل پلی حاصل نشده است.

زارع‌پور باور دارد بخشی از تجربه بهتر کاربری درزمینه ارتباطات به محدودیت‌هایی بازمی‌گردد که برخی از آن‌ها نتیجه تحریم‌هاست و با سرویس‌هایی همچون 403 سعی در حل این مشکلات دارند. برخی نیز محدودیت‌هایی قدیمی است که باید در آن‌ها تجدیدنظر شود؛ همان‌طور که رئیس‌جمهور در حکم دبیر جدید شورای‌عالی فضای مجازی خواستار آن شده بود.

درخواست رفع فیلتر گوگل پلی

رئیسی در حکم آقامیری، مأموریت‌های مختلفی را برای رئیس جدید مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی گنجانده بود که قابل‌توجه‌ترین آن، بازنگری در سیاست‌های مسدودسازی فضای مجازی است؛ موضوعی که به خواست رئیس‌جمهوری بایستی با تأکید بر ارزش‌های دینی و انقلابی و با توجه به اقتضائات نوین فضای مجازی باشد.

نزدیک به شش ماه از این مأموریت گذشته است، اما هنوز شاهد رفع فیلتر پلتفرم‌های محبوب برای عموم نبوده‌ایم. در مقابل، هرازچندگاهی به لیست مسدودشده‌ها اضافه می‌شود. پلتفرم استریم Kick و شبکه اجتماعی «اینستاگرام تردز» جدیدترین پلتفرم‌هایی هستند که طی یک ماه گذشته دسترسی به آن‌ها بدون استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی امکان‌پذیر نیست.

 بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اینکه کارگروه فیلترینگ با درخواست رفع فیلتر گوگل پلی مخالفت کرد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

.

منبع:دیجیاتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (2 نظر)

    خب مشخصه کارگروه فیلترینگ مخالفت میکند ،شما میخوای آخورشون را کور کنی اونام مخالف هستن نکنه توقع داشتی با اغوش باز حمایت کنن ،یا شما نفهمید یا مردم و نفهم فرض کردید کارگروه فیلترینگ باید تعلیق بشه و حق نظر داشته باشه نه اینکه رای صادر کنه و جلوگیری کنه از اموری که منافع خودش رو تضمین کنه.

    پاسخ

    سود بعضیها در فیلتره

    پاسخ