;
coinex

ربات انسان‌نمای آپولو با قابلیت کمک به انسان در مشاغل سخت معرفی شد [+عکس]

ربات انسان‌نمای آپولو با قابلیت کمک به انسان در شرایط کاری مختلف معرفی شد. این ربات هوشمند می‌تواند تا 25 کیلوگرم بار را جابجا کند.

شرکت Apptronik بالاخره از ربات انسان‌نمای آپولو رونمایی کرد. این ربات هوشمند از قابلیت‌های بسیاری مانند کمک به انسان در شرایط کاری سخت برخوردار است. آپولو دارای 1.7 متر قد و 72 کیلوگرم وزن است و بنابر گفته شرکت سازنده، می‌تواند تا 25 کیلوگرم بار را جابجا کند. با اینکه آپولو یک ربات است، اما برنامه‌ریزی آن به نحوی است که می‌تواند حالات و رفتار مثبت انسانی را به خوبی نشان دهد و در برابر دستورات انسانی سر تعظیم فرود آورد. در ادامه نوشته به معرفی کامل ربات آپولو می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: سایبرداگ 2 (CyberDog 2) به عنوان جدیدترین سگ رباتیک شیائومی معرفی شد

ربات انسان‌نمای آپولو برای استفاده در مشاغل سخت معرفی شد

ربات انسان‌نمای Apollo ابتدا برای جابه‌جایی و حمل کیف و وسایل بخش تدارکات و تولید طراحی شده بود اما Apptronik اعتقاد دارد از آن در ساخت‌وساز، صنعت نفت و گاز، تولید لوازم الکترونیکی، خرده‌فروشی، تحویل بسته در خانه‌، مراقبت‌ از سالمندان و موارد دیگر نیز استفاده خواهد شد. این ربات پس‌از معرفی CyberOne شیائومی رونمایی شد؛ ربات انسان‌نمای چینی‌ها که شباهت زیادی با ربات انسان‌نمای تسلا داشت.

ربات انسان‌نمای آپولو برای استفاده در مشاغل سخت معرفی شد

آپولو ۱۷۵ سانتی‌متری که ۷۲ کیلوگرم وزن دارد، امکان بلندکردن وسایل مختلف با حداکثر وزن ۲۵ کیلوگرم را دارد. طبق اعلام Apptronik، این شرکت با سبک‌تر کردن بازوهای ربات خود نسبت‌به وزنی که می‌تواند بلند کند، کارایی آن را بهبود داده است. این محصول از باتری‌های قابل‌تعویض بهره می‌برد که هرکدام با شارژ کامل تا چهار ساعت کار می‌کنند. بدین‌ترتیب Apollo درمقایسه با ربات‌هایی که قبل از استفاده باید با شارژر دیواری شارژ شوند، انعطاف‌پذیری بیشتری دارد. Apptronik در بیانیه‌ مطبوعاتی خود نوشت:

به‌طور خلاصه، رویکرد مبتنی‌بر باتری ربات Apollo به‌معنی کارایی عملیاتی بیشتر برای مشتریان است.

ربات انسان‌نمای آپولو برای استفاده در مشاغل سخت معرفی شد

Apptronik ربات Apollo را به‌عنوان محصولی درنظر می‌گیرد که می‌تواند خود را با محیط‌های کاری وفق دهد. این شرکت اعلام کرده ماژولار بودن طراحی رباتش به کاربران اجازه می‌دهد از آن به‌عنوان ربات انسان‌نمای واقعی که پیاده‌روی می‌کند بهره ببرند یا درحالت نیمه‌تنه روی چرخ از آن استفاده کنند و حتی می‌توان آپولو را به‌طور ثابت روی پایه قرار داد.

سر و سینه‌ Apollo به پنل‌های دیجیتالی مجهز شده تا چهره‌ای دوستانه و شبیه انسان داشته باشد و کارگران از کار کردن درکنار آن احساس راحتی کنند.

Apptronik هنوز قیمت Apollo را به‌صورت عمومی اعلام نکرده است. درهر صورت می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر سری به سایت رسمی این شرکت بزنید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ربات انسان‌نمای آپولو چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر