coinex
OMPFinex

زمان برگزاری کنکور 1403 اعلام شد

زمان برگزاری کنکور 1403 مشخص شد. بنابر این خبر، کنکور سال آینده نیز مانند سال جاری در دو نوبت برگزار خواهد شد، اما یک تغییر عمده در آن ایجاد شده است.
دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری کنکور 1403 را اعلام کرد. طبق گفته وی، بزرگترین و پراسترس‌ترین آزمون در کشور برای سال آینده قرار است در دو نوبت (مانند سال جاری) برگزار شود. اما داوطلبین می‌بایست به این نکته توجه داشته باشند که در این آزمون 50 درصد سوابق تحصیلی لحاظ خواهد شد و اگر دانش‌آموزی در زمان تحصیل خود سوابق مناسبی نداشته باشد، نمی‌تواند در دانشگاه‌های تاپ ایران و دیگر دانشگاه‌های رده‌های دیگر پذیرفته شوند.

بیشتر بخوانید: جزئیاتی از تغییرات بنیادین کنکور در سال 1403 اعلام شد

زمان برگزاری کنکور 1403 اعلام شد

به گزارش تکراتو و به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس با اشاره به رد مصوبه اصلاح تبصره ۵ ماده ۵ قانون سنجش و پذیرش در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در شورای نگهبان، گفت:

آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت اول در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و نوبت دوم در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: «در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳، سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ در گروه‌های آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ به میزان ۵۰ درصد با تأثیر قطعی است و میزان تأثیر نمره کل سابقه تحصیلی دیپلم نظام سالی – واحدی / ترمی – واحدی در این گروه‌ها، ۳۷/۵ درصد با تأثیر قطعی و میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی نظام سالی – واحدی / ترمی – واحدی ۱۲/۵ درصد با تأثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی در مجموع دیپلم و پیش‌دانشگاهی ۵۰ درصد است و همچنین سهم نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) ۵۰ درصد است.»

زمان برگزاری کنکور 1403 اعلام شد

وی درباره داوطلبانی که سابقه تحصیلی کامل گروه آزمایشی مورد نظر خود را ندارند، تصریح کرد:

این دسته از داوطلبان اعم از دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان شاخه‌های نظری، فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش در تمام نظام‌های آموزش و پرورش و طلاب حوزه‌های علمیه باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی دروس عمومی و اختصاصی بر اساس برنامه اعلامی وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: «دروس عمومی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ همچون آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ صرفاً از طریق سوابق تحصیلی اعمال می‌شود.»

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص زمان برگزاری کنکور 1403 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر