coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

قیمت 3 محصول ایران خودرو به شدت افزایش یافت [+ سند]

در سندی شفاف و مستقیم، مجوز افزایش قیمت 3 محصول ایران خودرو رسماً رؤیت شد. در این سند بر مجوز افزایش قیمت هایما S7، هایما S5 و هایما S8 تأکید شده است.

مدیرعامل ایران خودرو با ارسال نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه صنعتی و معدنی سازمان بورس و اوراق بهادار، قیمت جدید فروش خانواده هایما را ابلاغ کرد. اگرچه مدیرعامل ایران خودرو در این نامه به طور مشخص دلیل افزایش قیمت خانواده هایما را اعلام نکرده است اما می‌توان گفت که احتمالاً همان گزینه افزایش هزینه‌های جاری سال 1403 مانند گواهی اسقاط خودرو و غیره دلیل اصلی افزایش قیمت است.

به هرحال ایران خودرو در طرخ‌‌های فروش جاری و آینده خانواده هایما، قطعاً قیمت‌های جدید را درنظر خواهد گرفت و البته این قیمت‌ها، قیمت درب کارخانه محصولات مونتاژی ایران خودرو است و مشتریان این خودروها باید درنظر داشته باشند که دیگر هزینه‌های جاری خودرو مانند شماره‌گذاری، عوارض، مالیات و غیره نیز به قیمت اصلی اضافه خواهد شد. ضمناً با قیمت‌های جدید محصولات هایما، احتمالاً به زودی شاهد افزایش قیمت هایما 7X هم خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام خودروهای برقی وارداتی ؛ لیست خودروهای برقی اعلام شد

قیمت 3 محصول ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد

در نامه علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران خودرو قیمت هایما S7 که پیش‌تر 875 میلیون تومان بود، با افزایش 92 میلیونی به 967 میلیون تومان رسیده است. قیمت هایما S5 نیز با 100 میلیون تومان افزایش از 750 مییلون تومان به 850 میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین قیمت هایما S8 نیز 85 میلیون تومان افزایش داشته و از 1 میلیاردو 70 میلیون تومان به 1 میلیاردو 155 میلیون تومان رسیده است.

مدیرعامل ایران در نامه خود اشاره کرده است که قیمت‌های اعلامی بدون درنظر گرفتن هزینه‌های جانبی مانند شماره‌گذاری، مالیات، عوارض و غیره است و در فاکتور فروش خودرو به مشتری این قیمت‌ها نیز اضافه خواهند شد.

ضمناً با افزایش قیمت کارخانه محصولات هایما، به زودی قیمت هایما در بازار آزاد نیز به شدت افزایش خواهد یافت.

قیمت 3 محصول ایران خودرو با افزایش قیمت اعلام شد

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد افزیش قیمت خودروهای مونتاژی ایران خودرو چیست؟ لطفاً نظرات خود را برای ما کامنت کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر