coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

یارانه‌ 600 هزار تومانی از شنبه واریز می‌شود؟

پیش‌تر مشخص شد که دولت قصد دارد در راستای اجرای ماده ۲۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و در قالب یارانه طرح یسنا، به خانواده‌های دارای فرزند شیرخوار یارانه‌ 600 هزار تومانی پرداخت کند.

پرداخت یارانه‌ 600 هزار تومانی از ابتدای اردیبهشت ماه در کشور کلید خورد. مادرانی که دارای فرزند زیر ۲ سال و در ۳ دهک اول درآمدی بودند یارانه مضاعف را دریافت کردند. تاکنون مبلغ در نظر گرفته شده برای این گروه 400 هزار تومان بود اما اکنون اعتبار خرید بسته‌های غذایی و بهداشتی به میزان حدود ۶۰۰ هزار تومان برای مادران واجد شرایط در تمام استان‌های کشور تأمین شده است و افرادی که شامل این طرح شده اند می‌توانند از آن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:همه چیز درباره یارانه طرح یسنا ؛ مبلغ و زمان واریز یارانه یسنا

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در این باره می‌گوید:«سازمان برنامه و بودجه این وعده را داده است که بودجه این طرح حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد تا بتوانیم کودکان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم و این طرح کمک کند که سوء تغذیه را در کشور به طور کامل از بین ببریم و هیچ کودکی دیگر مشکل اختلال در رشد نداشته باشد.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص این طرح توضیح داد:«برای خانوارهای مشمول یارانه مادران دارای کودک شیرخوار که مشمول طرح یسنا هستند، پیامک ارسال می‌شود و اعتبار این طرح در حساب سرپرست خانوار مشمول شارژ شده که در قالب طرح کالابرگ قابل‌استفاده است.»

طبق گزارش های اعلام شده، شما می‌توانید از یارانه 600 هزار تومانی برای خرید اقلام بهداشتی مثل پوشک، صابون و شامپو برای کودک و مادر و همچنین بسته های حمایتی دارای لبنیات، پروتئین، حبوبات، میوه‌جات و سبزیجات را تا سقف ۶۰۰ هزار تومان به صورت رایگان از فروشگاه های طرف قرارداد، خریداری کنید. با ورود به اپلیکیشن «شما» و وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار می‌توانید ببینید که شامل این طرح هستید یا خیر.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد یارانه‌ 600 هزار تومانی چیست؟ آیا شما مشمول این طرح شده‌اید؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر