coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

وزارت صمت از شناسه گذاری تمامی کالاها تا پایان سال خبر داد

مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت از شناسه گذاری تمامی کالاها تا پایان سال خبر داد.براساس اعلام وی تاکنون 8 هزار سرفصل برای شناسه کالا تعریف شده است.

حمید محله‌ای، مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت در یک مصاحبه رادیویی از شناسه گذاری کالاها خبر داد و گفت:«بر اساس ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و آئین نامه مربوطه، وزارت صمت مکلف شده است که برای تمامی کالا شناسه تعریف کند. این فرآیند هم اکنون برای ۸ هزار سرفصل آماده شده و امکان شناسه گذاری ایجاد شده و اخیراً هم ۶۸ تعرفه جدید به این موضوع اضافه شده است.»

بیشتر بخوانید:شماره‌گذاری خودروهای وارداتی انجام خواهد شد

او ادامه داد:«ما مکلف هستیم تا پایان سال تمامی کالا شناسه گذاری کنیم چراکه طبق قانون واردات کالا منوط به شناسه کالا است و این زیرساخت را آماده کرده‌ایم.»

وی افزود:«زیرساخت‌های لازم برای دریافت شناسه طراحی شده و گروه‌های که اقدام به واردات کالا می‌کنند باید این شناسه‌ی کالا را دریافت کند. با ایجاد شناسه کالا کالاهای که وارد می‌شود کاملاً شفاف شده و مشخصات کشور سازنده و نام تجاری درج می‌شود.»

مدیرکل دفتر خدمات فنی و مهندسی وزارت صمت در پایان خاطرنشان گفت:«در حوزه عرضه کالا اگر کالایی دچار مشکل شود چه در بخش فروشنده چه در بخش خریدار شفافیت در زنجیره تأمین کالا ایجاد می‌شود. شفافیت در زنجیره تأمین و شفافیت در مناسبات تجاری و ایجاد تضمین کیفیت از جمله مزایای شناسه کالا است.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی شناسه گذاری تمامی کالاها چیست؟لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر