coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

وام 30 میلیونی بازنشستگان واریز شد [+ جزئیات]

مدیرکل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری رسماً اعلام کرد که مبلغ وام 30 میلیونی بازنشستگان از امروز به حساب درخواست‌کنندگان واریز می‌شود.

مبلغ وام بازنشستگان کشوری در سال 1402 برابر با 20 میلیون تومان بود که با تمهیدات درنظر گرفته شده، مبلغ این وام در سال 1403 به 30 میلیون تومان افزایش یافت. پیش‌تر بازنشستگان مشمول برای دریافت وام بازنشستگی 30 میلیون تومانی ثبت‌نام کرده و از امروز می‌توانند حساب خود را چک کنند.

خرید بلیط هواپیما

مطابق آنچه مدیرکل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری بیان می‌کند، در این دوره به 62 هزاز نفر از بازنشستگان، وام 30 میلیونی تعلق گرفته است. ضمناً بهتر است بدانید که سود وام بازنشستگان کشوری 4 درصد اعلام شده و اولویت دریافت با افرادی است که تاکنون این وام را دریافت نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام وام 30 میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد [+ شرایط ثبت‌نام]

پرداخت وام 30 میلیونی بازنشستگان از امروز

به نقل از ایسنا؛ یاسر گریوانی، مدیرکل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری ضمن اشاه به مشکلات بازنشستگان اظهار کرد: «بنابر رویه سابق در صندوق بازنشستگی کشوری، برخی خدمات از جمله وام، بسته‌های رفاهی و بهره‌برداری از تورهای سفر به سالمندان ارائه می‌شد. اما تمام بسته‌ها به دلیل منقضی شدن تاریخ قرارداد و یا ضعف‌های مالی بلااستفاده بودند. در سال گذشته یک بازنگری در این روند انجام شد و بسته‌هایی که صرفا شکل ظاهری داشت و مزیتی برای بازنشسته نداشت، حذف شد. برخی از آنها نیز مانند بهره‌مندی از خرید در فروشگاه‌های زنجیره نیز ادامه پیدا کرد.»

گریوانی در ادامه افزود:

«درحال حاضر با چند شاخص برخی خدمات ارائه می‌شود. حتماً ۳۱ استان باید شمولیت و پوشش داشته باشند که گاهاً مشاهده شده بود خدمات در برخی استان‌ها ارائه می‌شد. همچنین شیب مزیت را از استان کم برخوردار به مرکز هدایت کردیم. از امروز وام ضروری به مبلغ ۳۰ میلیون تومان به ۱۹ هزار و ۱۰۰ نفر پرداخت می‌شود.»

پرداخت وام 30 میلیونی بازنشستگان از امروز

گریوانی یش‌تر در یک مصاحبه رادیویی به انتظار برای دریافت وام توسط بازنشستگان اشاره کرده بود، وی در تشریح گفته‌های خود بیان کرد: «در ادوار گذشته، ثبت‌نام‌های متعدد برای این وام شکل گرفته بود و بازنشسته سال‌ها برای این وام در انتظار بود. کمیته تسهیلات، خدمات و وام تشکیل شده و یک آیین‌نامه جدید شکل گرفته است. در سال گذشته حدود ۱۹۰ هزار نفر وام دریافت کردند. سال گذشته از بین ۸۲۴ هزار نفر ثبت‌نام‌کنندگان در صف به ۲۰۰ هزار نفر وام پرداخت شد. از میان ۶۲۴ هزار نفر نیز، کسی که به نماینده مجلس دسترسی داشت توانست وام خود را دریافت کند.»

مدیرکل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به ۱۰۷ هزار وام اولی از بین ۶۲۴ هزار نفر خاطرنشان کرد:

«خط قرمز پرداخت وام‌ها این بود که تنها ۱۰۷ هزار نفر وام دریافت کنند که بخشی در ماه گذشته و بخشی فردا و پس فردا وام دریافت می‌کنند. براساس تعاملی که با بانک مربوطه انجام شد، مقرر شد به جای پرداخت وام به ۲۸ هزار نفر در هر دوره ۶۲ هزار نفر وام دریافت کنند.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما چیست؟ آیا مبلغ تسهیلات 30 میلیونی بازنشستگان به حساب شما واریز شده است؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر