جدیدترین اخبار و مقالات اینترنت

به تازگی گوگل لیستی منتشر کرده که بیشترین سرچ کاربران سال 2023 در هر زمینه ای را نشان می‌دهد. در این لیست بیشترین سرچ در زمینه اخبار، چهره های سرشناس، فیلم، بازی و تیم‌های ورزشی اعلام شده است.

سرمایه‌گذاری مایکروسافت در OpenAI ظاهرا از دید شورای ملی رقابت بریتانیا مشکوک به نظر می‌رسد و از همین رو، بررسی‌های اولیه درباره آن آغاز شده است.

موسسه ویکی‌پدیا می‌گوید که در سال 2023 مقالات انگلیسی 84 میلیارد بازدید کننده داشته که 50 میلیون آن مربوط به ChatGPT بوده است. با این حساب می‌توان لقب پربازدیدترین مقالات ویکی پدیا را به مطالبی داد که به موضوع هوش مصنوعی و ChatGPT پرداخته‌اند.

یک پروژه بزرگ برای توسعه یک دیتاسنتر زیردریایی در جزیره هاینان چین در دست اجرا قرار دارد. این پروژه توسط شرکت BHDT (تکنولوژی دیجیتال هایلندر پکن) انجام می‌شود و اهداف بسیاری را دنبال می‌کند. این دیتاسنتر شامل بیش از ۱۰۰ واحد استوانه‌ای شکل است که در عمق ۳۵ متری در زیر آب جزیره نصب می‌شود.

گران شدن اینترنت همراه راهکار جدیدی است که معاون تجاری و امور مشتریان شرکت مخابرات ایران برای ترغیب مشترکان به استفاده از شبکه فیبر نوری و اینترنت ثابت پیشنهاد می‌کند.

صفحه 1 از 475