جدیدترین اخبار و مقالات علمی

دانشمندان یک ربات چهارپا با الهام از طبیعت ساخته‌اند که مانند هیچ ربات دیگری بالا می‌رود. این ربات صخره‌نورد به کمک مکانیزمی منحصر به فرد که هم بسیار موثر و هم نسبتا ساده است، به سطوح عمودی ناهموار می‌چسبد.

به طور معمول می‌دانیم که الماس‌ها طی فرآیند فشار و دمای بالا ایجاد می‌شوند که همین‌ موضوع باعث ارزشمندی آنها می‌شوند. اما اکنون دانشمندان توانسته‌اند در آزمایشگاه و در فشار عادی، تنها در 15 دقیقه الماس تولید کنند. به نظر می‌رسد تولید الماس آن هم با این سرعت، تمام ضرب‌المثل‌هایی که برای این سنگ ارزشمند…

پژوهشگران دانشگاه نبراسکا-لینکلن و دانشگاه ایلینوی در اوربانا-شمپین با همکاری یکدیگر پروفایل مغذی‌ای را شناسایی کرده‌اند که سرعت پیری مغز را کاهش می‌دهد. این پروفایل به رژیم غذایی مدیترانه‌ ای که به آسانی قابل پیروی بوده و مزایای متعددی برای سلامتی دارد، شباهت زیادی دارد

آیا از بیماری آرتروز شست پا چیزی می‌دانید و یا تاکنون به این عارضه مبتلا شده‌اید؟ راه درمان آرتریت شست پا را چه؟ می‌دانید چطور باید آن را درمان کرد؟ با ما باشید تابه تمام این پرسش‌ها پاسخ دهیم.

دانشمندان طی تحقیقات خود راز ساخت اهرام مصر را کشف کرده‌اند. آنها به این نتیجه رسیده‌اند که مردم مصر برای ساخت مقبره فراعنه از رودخانه‌ای که حالا گمشده کمک گرفته‌اند. طی این تحقیقات دانشمندان باستان‌شناس شواهدی پیدا کرده‌اند که بر شاخه‌ای ناشناخته از رود نیل دلالت دارد.

در سال 2016، نولاند آرباگ در یک حادثه شنا دچار قطع نخاع شد و به فلج چهار اندام مبتلا گردید. در ژانویه امسال، او اولین فردی شد که ایمپلنت مغزی شرکت Neuralink ، به نام Link، را دریافت کرد؛ ایمپلنتی که در نهایت به او توانایی کنترل اشیا با فکر را خواهد داد.

دانشمندان در چین موفق به تبدیل بامبوی معمولی به ماده‌ای شفاف، ضد حریق و ضد آب شده‌اند که همچنین دود را سرکوب می‌کند. این ماده جدید می‌تواند به عنوان رقیبی جدی برای شیشه مطرح می‌شود که بامبو شفاف نام دارد.

اخیرا یک واکسن جدید مورد آزمایش قرار گرفته که توانسته آنتی‌بادی‌های مورد نیاز برای مقابله با HIV را، هرچند در سطح پایین، تولید کند. این اولین و البته مهم‌ترین گام به سوی پیشگیری از عفونت ناشی از این بیماری است. محققان امیدوارند این آزمایش در جهت تولید واکسن HIV موثر واقع شود.

صفحه 1 از 257